Hangi cihaz benim ihtiyaçlarıma uygun?

Cihazlar, tercih ettiğiniz tüm yemek tariflerini hazırlamanıza yardım ederler; ancak hangi cihazın ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu anlamak her zaman kolay olmaz. Sizin için birtakım ipuçlarımız var; bu ipuçları seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.

Çubuk mikser

Küçük ve taşıması kolaydır, günlük öğünlerinizi hazırlarken en iyi yardımcınızdır. Bir kap içerisinde lezzetli bir çorbayı karıştırabilir; taze meyve kompostosu ya da lezzetli pan kekler hazırlayabilirsiniz. Esas olarak önceden pişirilmiş malzemelerin ya da hazırlanmış sıvı malzemelerin karıştırılması için kullanılabilir. Birkaç aksesuarı bulunabilir. Bir mini doğrayıcı, fındık ya da et gibi daha sert malzemelerin karıştırılması için çok daha uygundur. Küçük porsiyon püre hazırlarken de kullanılabilir. Ayrıca, çırpma aksesuarı krema, yumuşak hamur ya da yumurtaları çırparken kullanılabilir.

Karıştırıcı

Hiçbir şey karıştırıcılara karşı koyamaz. Buzu, kuru meyveleri ve fındıkları parçalar. Ayrıca, muzlu süt, kokteyl veya çorba hazırlarken malzemeleri sıvı hale getirir. Püre, guacamole, mayonez vb. hazırlarken de kullanılabilir. Sıklıkla buz kırıyorsanız cam sürahiler tavsiye edilir. Karıştırıcı için yüksek güce gerek yoktur, yüksek güç daha az verimlidir ve ekolojik değildir. Malzeme ve bıçakların keskinliği verimliliği doğrudan etkiler.

El mikseri

El mikserleri çırpıcılar ve kancalar ile donatılmıştır. Çırpıcılar, yumurta çırpma ve krema, beşamel sos hazırlama ve hamur yoğurma için vazgeçilmezdir. Kancalar, pasta hamuru ve ayrıca ekmek ya da pizza hamuru gibi koyu kıvamlı hamurlar için kullanılabilir. Evinizde hamur ve/veya ekmek hazırlama alışkanlığınız varsa, bir stand mikser almak sizin için uygun olacaktır. Aslında, el mikserini standa sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde cihaz otomatik olarak çalışacaktır. Daha iyi bir sonuç alabilmek için döner kaseli bir stand mikser önerilir.
Aletlerin malzemesine de dikkat etmeniz gerekir. Paslanmaz çelik en iyi malzemedir. Uzun süre dayanan ve bulaşık makinesi için güvenli olan bu malzeme çok daha sağlamdır ve temizleme kolaylığı sunar.

Küçük ev aletlerimizi inceleyin

Daha fazla bilgi için tıklayın.

 
Bir arkadaşa gönder

Daha fazla arkadaşa gönder

E-postayı gözden geçirin Merhaba, Bunun ilginizi çekebileceğini düşündük

Kapat
 
Bunu nerede paylaşacağınızı seçin
Kapat
 
Bir arkadaşa gönder

Daha fazla arkadaşa gönder

E-postayı gözden geçirin Merhaba, Bunun ilginizi çekebileceğini düşündük

Kapat