Bulaşık Makinemde Parlatıcı Yerine Sirke Kullanılması

Son güncelleme zamanı 8.11.2022 14:17

Problem

Parlatıcı yerine sirke kullanılması , sonucunda bulaşıklarda nemli kalması

Geçerli olduğu ürünler

Ankaster ve Solo Bulaşık Makinesi

Çözüm

Bulaşık makinelerinde parlatıcı son durulama suyunda kullanılarak, bulaşıkların üzerindeki su damlalarını kaykanlaştırmasını sağlayarak , yüzeyden kayması sağlamaktadır.

Parlatıcı içerik olarak limon asidinden üretilmektedir.Limon asidi aynı kolonya ve metil alkol gibi uçucu bir maddedir.Bulaşıklarda parlatıcı kullanılması durumunda , bulaşıkların yüzeyinde kalmamaktadır.Bu işlemi bulaşık makinesinde son durulama suyunu 70℃ kadar getirmesinden sonra, parlatıcı alım işlemi gerçekleşir.

Son durulama sonrası bulaşık makineisnde program akışında kurutma aşamasına geçilir.

Kurutma aşamasında parlatıcı buhar olarak uçuçağından dolayı, bulaşıklarınızın üzerinde parlatıcı kalıntısı kalmaz.

Bu işlemin hızlı olması sağlamak için ; eğer Bulaşık Makineniz kurutma işlem sonrası otomatik kapı açma özelliği var ise kapı açılması sonra kesinlikle ön kapağı kapatmaya çalışmayınız. Eğer Bulaşık Makinenizde otomatik kapı açma özelliği yoksa, kurutma aşaması program sonunda ön kapağı 2 Cm açık bırakmanız yeterli olçaktır.Kapı açık bırakılmasıyla kurutma aşaması daha iyi sonuç almanızı sağlayaçaktır. 

Bu özelliğinden dolayı bulaşık makineleri için özel üretilmiş olan parlatıcıyı kullanmanızda her hangi bir sorun bulunmaz.

Eğer cihazda parlatıcı yerine sirke kullanımında ise; Sirkenin buhar olma özelliği omadığından bulaşıkların üzerinde kalarak bulaşıkların kurumamasını sağlamaktadır.Sirke kullanımında diğer bir ayırt edici özellik ise sirkenin sıcaklıkla birlikte bulaşık makinesi içerisinde koku oluşmasına neden olmasıdır.

Sirke çok iyi bir kireç sökücüdür.Çaydanlığınız içinin altında oluşan kireç tabakasını sirkeli su ile kaynatılmasında , kireç tabakalarından demliğinizin kurutulmuş olduğunu göreçeksiniz.

Neden

Parlatıcı yerine sirke kullanımında buluşaklarda oluşan leke oluşması. 

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!