Bulaşık Makinemin Ön Kapakğından Köpük Geliyor

Son güncelleme zamanı 13.01.2023 07:11

Problem

  • Bulaşık Makinemin Ön Kapakğından Köpük Geliyor.

Geçerli olduğu ürünler

  • Ankaster ve Solo Bulaşık Makinesi

Çözüm

Aşırı deterjan kullanmış olabilir misiniz ?

Yıkama programına daha iyi yıkama yapması için , fazladan deterjan kullanılması yıkama sonuçlarında iyi sonuç almanızı sağlamaz.Bulaşık Makinesinde yıkama su miktarı detarjana doymasından sonra, fazla konulan deterjan erimeden tahliye suyu ile dışarı atılır. Eriyen deterjan kazan iç kısmında kalmasıyla lekelrin oluşmasınada neden olur.

Parlatıcı taşması veya parlatıcı ayarını çok yüksek ayarlamış olabilir misiniz ?

Parlatıcı miktarını fazla açmanızı durumunda , köpürmeye sebep olursunuz.Aşırı körük ön kısımdan su ile taşma yapmaktadır.Parlatıcı ayarınıdüşürünüz. Bu konu hakkında kullanma kılavuzundan destek alabilirsiniz.

Makine özel deterjanları dışında farklı deterjan veya kimyasal maddelerle yıkama yapmış olabilir misiniz ?

Bulaşık makineis için özel üretimi yapılan deterjanlar dışında yıkama işlemi için farklı deterjan kullanılmasında, kapakdan su ve köpük taşmasına neden olur.

Kısa programlarda tablet deterjan kullanmış olabilir misiniz ?

Eğer tablet deterjanı kısa yıkam aprogramında kullanılması durumunda ; Tablet deterjanın tamamının erimesini sağlanmaz.Kısa ve hızlı programlarda  Table Deterjanın kullanılmasından dolayı aşırı köpürmeye neden olur. her iki durum için yetkili servis çağrı kaydı açmanıza gerek bulunmamaktadır.Tablet Deterjanınızı normal yıkama programlarında kullanmanız gereklidir.

Parlatıcıyı haznesine dolum esnasında taşma yaptıysanız.

Bu durumda , ilk önce taşan parlatıcıyı bir bez yardımı ile siliniz.Daha sonra cihazda boş olarak bir yıkama programı veriniz.Su alım işlemi sonrasında ,cihazın On-Off anahtarından kapatınız.Ön kapağı açarak iç kuvete bir yemek kaşığı sirke ilave ediniz.Ön kapağı kapatınız ve programın sonuna kadar cihazın kapağını açmadan programın sona ermesini bekleyiniz. 

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!