Bulaşık makinesi çalışmıyor, kontrol panelinde her hangi ışık yoksa,

Son güncelleme zamanı 28.03.2023 08:20

Problem

  • Bulaşık makinesi çalışmıyor, kontrol panelinde her hangi ışık yoksa,

Geçerli olduğu ürünler

  • Ankastre bulaşık makinesi
  • Solo bulaşık makinesi

Çözüm

Cihaz çalışmaya başlamıyorsa ve kontrol panelinde hiç ışık yoksa, bu genellikle güç kaynağında bir sorun olduğunu göstermektedir.

1. İlk kontrol etmeniz gereken, cihazın bağlı olduğu sigortayı kapatınız ve bir dakika kadar kapalı tutunuz ve ardından tekrar açınız. Bu işlemle, cihazın manuel olarak sıfırlanmasına neden olur. Bu, cihazınızdaki sorunu çözmediyse lütfen aşağıdaki adımları inceleyin ve deneyiniz.

2. Cihazın bağlı olduğu güç kaynağını kontrol edin:

  • Bulaşık makinenizin bağlı olduğu prizdeki  fişini çıkartınız, küçük ev aletleri kullanarak (ütü, el blender vb...) prizde elektrik sorunu olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Eğer prizde başka bir cihaz çalışmadıysa, bu, elektrik bağlantısında bir sorun olduğu anlamına gelir.Hat sigortası atmış olabilir, bu yüzden kontrol ediniz.Sorunu çözmediyse, elektrik bağlantısını düzeltmek için yetkili  elektrikçiyle iletişime geçmenizi öneririz. Prizinizdeki sorunu düzeltilmesi için.

3. Cihazın bağlı olduğu prizdeki üç kaynağını sorun yok ise, bu, cihazın kendisinde bir sorun olduğunu göstermektedir.

Bu durum tespit etmeniz durumunda müşteri hizmetlerimizle (tel:08502503589) iletişime geçerek ürünününüz kontrolü için yetkili servis teknik personel tarafından hizmet almak için iletişime geçiniz.


Cihazınızı sorunu için bilgilendirmeyi  yararlı ve olumlu bulduysanız, lütfen aşağıda bize bir başparmak verin. Bu bilgi sorunuzu çözmediyse, tüm yapıcı geri bildirimlere açığız.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.