Bulaşık Makinesi Sepetleri Nasıl Doldurulmalıdır

Son güncelleme zamanı 8.09.2022 09:43

Problem

  • Bulaşık makinelerine sepetlerin doldurulma işlemi nasıl yapılmalıdır

Geçerli olduğu ürünler

  • Solo Bulaşık Makineleri
  • Ankastre Bulaşık Makineleri

Neden

Bulaşık makinesilerinde iyi yıkam asonucu almak için, sepetlerin dolumu ve dizilim şekli ve sıralaması çok önemlidir. Yıkama kalitesinin yükseltilmesi için; Alt sepete yoğun kirli bulaşıkların yerleştirilmesi gereklidir.Alt sepetlerin bazılarında (* bazı modellerde geçerlidir)  katlanır özelliğ sayesinde, tencere yıkanabilmektedir.

  • Sepet yerleşiminde , yıkama sonuçlarını kötü olmaması için , bulaşıklar bir birleri ile temas etmemeli ve suyun aralarına girmesine müsade edeçek şekilde yerleştirmesi gereklidir.Sık yerleştirilen veya bir birine yapışan bulaşıklarda yıkama sonuçları iyi olmamaktadır. 

Alt sepet yerleşim örneği;


Bulaşık Makinelerinde kaşıklık yerleşimi ; 

Kaşıklık yerleşiminde üst ayırıcı separatör çıkartılmadan (isteğe bağlı olarak çıkartabilirsiniz) kaşık sepetine yerleşim yapılmalıdır.Bu şekilde kaşıklık sepetine konulan bulaşıklar bir birleri ile yapılmayarak, yıkam asonuçlarının çok iyi çıkması  sağlanmış olacaktır.

Not : Kaşıklık sepetine bıçak yerleşiminde , bıcakların uç kısımları yararlanmalara karşı , aşağıya bakacak şekilde yerleşim yapılması gereklidir.
Üst Sepet Yerleşimi;

Üst sepete bulaşık yerleşiminde , daha hafif kirli bulaşıkların yerleştirilmesi yapılmalıdır. Üst sepete konulan bulaşıklar hassas olması sebebiyle, bir birleriye temas etmemesine özen gösterilmelidir.

Cam eşyalarında çizilmesi ve kırılma nedeni , yıkama esnasında temastan kaynaklanmaktadır.

Üst sepet'de bulunan ( sağ ve sol kısımlarda) destek aparatlarının üzerinde uzun yemek servis parçaları yıkanabilir.

  • Bardakların yerleşiminde sepetin orta kısma yerleşmi yapılmaması , sepetin sağ ve sol yanlarına yerleşim yapılarak , sepetin çekilmesi esnasında düşmesi engellenmiş olacaksınız.Üst Sepet Ayarlanması;

Üst sepeti ayarlama yapılara, alt sepet aralığı açılrak daha büyük eşyalarınızın yıkamasını yapabilirsiniz. Eğer üst sepetinizin sağ ve sol yan kısmındaki asansör sistemi sayesinde , üst sepeti yukarı aşağıya kolaylıkla alabilirsiniz.(* bazı modellerde geçerlidir)

Üst sepeti yukarı veya aşağıya almak için ; Üst sepet rayında buluan kilitmeleme mandalını ( A) açınız.Üst sepeti dışarı alarak, makara silindirlerini ray sistemine takarak, yukarı aşağıya konuma alınız.Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!