Bulaşık makinesinden yıkama esnasında vurma veya çarpma seslerin gelmesi

Son güncelleme zamanı 25.04.2024 09:57

Problem

  • Bulaşık makinesinden yıkama esnasında vurma veya çarpma seslerin gelmesi

Geçerli olduğu ürünler

  • Tüm bulaşık makineleri - Ankastre ve Solo tüm modeller

Çözüm

Bulaşık makinelerinde yıkama sırasında ses gelmesinin en büyük nedeni sepetlere yanlış bulaşık yerleşmesinden kaynaklıdır. Yıkama programında bu tür seslerin gelmesi durumunda , yıkama programınızı on-off tuşundan kapatınız.Bir kaç saniye sonra ön yıkama kapağını açarak, aşağıdaki adımlari kontrol ediniz.

Bulaşık makinesinin yıkama yaparken gelen tıkırtı veya çarpma seslerinin olduğunda, aşağıdakileri adımları kontrol edin ;

  • Tabaklar ve cam eşyalar birbirine mi çarpıyor?Yemek tabaklarınız sepetlere doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Kullanma kılavuzda sepet yükleme bilgilerini kontrol ederek, uygulama yapınız.
  • Bulaşıkların sepet yerleşimde , bulaşıkların hareket etmediğinden, yıkama proğramını başlatmadan önce mutlaka kontrol ediniz.
  • Su Püskürtme kolları serbestçe dönüyor mu?Su Püskürtme kollarının serbestçe döndüğünden ve içindeki bulaşıklara temas etmediğinden emin olun. Yıkama programını başlatmadan önce su püskürtme kollarını eliniz ile çevirerek, rahat ve bulaşıklara temas etmediğinden emin olunuz. Çalışma sırasında su püskürtme kollarını bulaşıklara temas etmesi durumunda, - su püskürtme kollarının dönüşünü engellediğinden dolayı ses oluşmasına , bulaşılkarın temiz yıkanmamasına neden olmaktadır.


Diğer faydalı makalelere göz atın:

Bulaşık makinesi nasıl doldurulur ve boşaltılır?

Bulaşık makinesi alışılmadık sesler çıkarıyor

Neden

  • Bulaşık makinesi yıkama programı sırasında, bulaşıklardan ses gelmesi
  • Su Püskürtme kolu dönüşünün kısıtlanması.
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!