Çamaşır makinesi, kurutma makinesi veya çamaşır kurutma makinesindeki tüm programlarda neden maksimum yükte veya hız'da kullanamıyorum kullanamıyorum?

Son güncelleme zamanı 30.08.2022 13:10

Problem

Çamaşır makinesi, kurutma makinesi veya çamaşır kurutma makinesindeki tüm programlarda neden maksimum yükte veya hız'da kullanamıyorum?

Geçerli olduğu ürünler

Çamaşır Makineleri, Çamaşır Kurutma Makineleri ve Çamaşır Kurutma Makineleri

Çözüm

Çözünürlük


En iyi sonucu almak ve giysilerinizi mümkün olduğunca sağlam kalmalarınısağlamak  farklı kumaşların farklı sıcaklıklara ve sıkma devir hızlarına ihtiyacları bulunmaktadır.

Ayrıca, bazı yıkama programları daha az yük ile en iyi şekilde çalışmaktadırlar.

Çamaşırları kurutma makinesinde kuruturken, kıyafetlerinizin doğru bir şekilde kurutulmasını ve en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlamak için farklı kumaşların farklı sıcaklıklara ihtiyacı vardır. Ayrıca, kurutma makinesinde kurutma yapılırken, farklı kumaş türleri daha küçük yük miktarı ile kurutma makinesinde kurutulmalıdırlar.

Size Yıkama ve Kurutma tavsiyelerimizden bazıları.


Pamuklular:

 Bu sembol, giysinin pamuklu programda maksimum 60° sıcaklıkta yıkanabileceği anlamına gelir, ayrıca bu yıkama programında yıkama sıcaklığını istemeniz durumunda düşürebilirsiniz.

Pamuklu yıkama, yüksek sıkma hızlarında yüksek devirde çalkalama sağladığından , pamuklu yatak çarşafları ve havlular için mükemmel bir programdır.

Pamuklu yıkama, maksimum yük kapasitesini (modelinize bağlı olarak 8kg – 10kg) yıkamanıza izin verir ve yıkama sıcaklığını çamaşır makinesinde bulunan en yüksek sıcaklıktan en soğuk sıcak ayarına kadar değiştirmenizi sağlar (ancak her zaman bakımla ilgili sıcaklık için kullanma kılavuzuna bakmanızı öneririz). giysi etiketi).

Pamuklu yıkama ayrıca, çamaşır makinesinde mevcut olan en yüksek sıkmayı seçmenize imkan tanımaktadır, gerekirse sıkma hızınıda düşürülebilirsiniz.

Pamuklu yıkama sembolü, giysinin bakım sembolü üzerinde başka sıcaklık önerileri de içerebilir (aşağı kontrol ediniz), bu, bu giysinin yıkanabileceği en yüksek sıcaklık ayarını göstermektedir, ancak elbette, gerekli olması durumunda daha düşük bir sıcaklıkta yıkayabilirsiniz, örneğin giysiler çok sık giyilmemişse ve sıcak yıkamaya ihtiyaç gerekli değilidir.


Pamuklu 40° Pamuklular 30°


Sentetik:

 Bu simge giysinizin üzerinde bulunuyorsa, Sentetik bir programda yıkanması zorunludur, bu program akrilik karışımlı kazak veya polyester spor giysiler gibi çamaşırlar için en iyisidir (her zaman giysinin üzerindeki bakım sembolünü kontrol ediniz).


Sentetik yıkama, orta düzeyde çalkalama ve daha düşük sıkma hızı ile donatılarak , bu yıkamadaki maksimum yük kapasitesi pamuklu yıkamaya göre daha düşük olmasını sağlayacaktır, bunun sonucu olarak sentetik giysilerin doğru şekilde yıkanmasını ve yıkandıktan sonra en iyi şekilde görünmesini ve hissetmenizi sağlayacaktır.


Sentetik yıkamada maksimum kapasite mikarı, makine modelinize bağlı olarak genellikle 3 kg ile 4 kg arasında değişecektir (makinenizin kullanım kılavuzunu kontrol ediniz).


Narin:

 Eğer giysinizin üzerinde bu sembol bulunuyorsa, hassas yıkamada yıkanması gerekmektedir. Buda daha düşük sıkma hızına sahip, düşük çalkalamalı bir yıkama programıdır.Bu bakım sembolü sahip hassas çamaşırlar için uygundur.


Hassas yıkamada maksimum yük kapasitesi Sentetik veya Pamuklulara göre daha düşüktür ve bu, hassas çamaşırlarınıza özen gösterilmesini ve narin çamaşırlarınız için en iyi kumaş bakım sonucunun elde edilmesini sağlamak içindir.


Hassas yıkamada maksimum kapasite, modelinize bağlı olarak genellikle 3 kg ile 4 kg arasındadır (makinenizin kullanım kılavuzunu kontrol ediniz)


Hızlı Yıkama Seçeneği:

Çamaşır makineniz veya çamaşır kurutma makineniz, 20 veya 30 dakikalık bir Hızlı Yıkama programına sahip özellikte olabilir.

Bu, hafif kirli veya bir kez giyilmiş az miktarda Pamuklu veya Sentetik giysiler için uygundur. 30°'de çok hızlı bir program olması nedeniyle, bu yıkama programı çok çabuk tamamlandığından için çamaşırlarınız için en iyi sonucu elde etmek için küçük bir yük miktarı (genellikle 3 kg geçmemesi gerekmektedir) koymanız öneriyoruz.


Kuurtma Makineleri:


Kurutma Makinenizi veya Kurutmalı Çamaşır Makinenizi Kurutma Devirinde kullanırken, farklı programlar, farklı miktarlarda çamaşırların kurutulmasına izin verecektir.


Pamuklular:


Pamuklu Kurutma Programı, makinenin alabileceği maksimum çamaşır miktarını kurutma makinesinde kurutmanıza imkan tanır.


Sentetik, Narin, Nevresim ve diğer programlar, daha düşük yükteki çamaşırlarınızın kurutmanıza olanak tanır, bu kumaşların doğru şekilde kurutma makinesinde kurutulmasını ve kurutma programı sırasında sıcak havanın bu kumaşlar arasında kolayca hareket etmesini sağlamak içindir.


Bu programlar farklı sıcaklıklarda çalışmaktadırlar (seçilen kurutma programına bağlı olarak değişiklik göstermektedir).


Kullanım kılavuzunuz, her bir programın tamburda hacminde kurutabileceği maksimum çamaşır miktarını göstereceğinden (örneğin, cihazın modele bağlı olarak Pamuklular için 8 kg ve Sentetikler için 3 kg olabilir)


1kg = yaklaşık olarak 5 adet gömleğe denk geldiğini bilmek size yardımcı olacaktır.


Giysinizin üzerindeki bakım sembolü, size kurutma makinesinde çamaşırınızın kurutulup kurutulamayacağını hakkında bilgi vermektedir, Giyisilerin üzerindeki bazı kurutma bakım sembolleri şunlardır:

 Herhangi bir ısıda kurutabilirsiniz.

 Yüksek Isıda kurutabilirsiniz.

 Düşük ısıda kurutabilirsiniz

 kurutma makinesinde kurutmayınız.

Aşağıda da yararlı bulabileceğiniz kısa bir video bulunmaktadır.İzlemenizi öneriyoruz.


Bu makaleyi sizin için faydalı bulduysanız, lütfen aşağıda bizim için beğendiğiniz onaylamak için yukarı başparmak işaretleyiiniz. Bu bilgiler sorunuzu çözmediyse, tüm yapıcı geri bildirimlere açığız.