Çamaşır makinesinin kapağındaki conta hasarlı

Son güncelleme zamanı 29.08.2022 06:17

Sorun:

  • Çamaşır makinesinin kapağındaki conta gevşek, hasar görmüş ya da deforme olmuş

İlgili olanlar:

  • Önden yüklemeli çamaşır makinesi (entegre ve bağımsız)

Çözüm:

1. Yetkili Servis Merkezi ile irtibata geçin  

Kapak contası gevşek, hasarlı veya deforme olmuşsa, contanın değiştirilmesi için bir servis Yetkili Servisin ziyaretini talep etmenizi öneririz.  

Sebep:

1. Çamaşır makinesinin kapak contasının zarar görmesi, normalde makinenin aşırı yüklenmesi ya da yıkama programının başlangıcında çamaşırın conta ile kapak paneli arasına sıkışması nedeniyle meydana gelir.


2. Yağ, gres veya diğer yağlı maddelerle aşırı derecede kirlenmiş çamaşırların yıkanması, çamaşır makinesinin lastik parçalarına zarar verebilir. Bu çamaşırları çamaşır makinesine doldurmadan önce ön yıkama yapın.    

NOT: Soruna bağlı olarak, garanti süresi içinde olsanız dahi Yetkili Servis yapacağı servis ziyareti için sizden ücret alınabilir.    

Uyarı: Sorun tamamen çözülene kadar ürünü kullanmamanızı öneririz. Ürünü prizden çekin ve tekrar takmanız halinde sorun çıkmayacağından emin olana kadar prize geri takmayın.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!