Egzersiz kıyafetleri nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 15.05.2020 11:34

Bir Spor aktive programı kullanmanızı öneririz, çünkü spor giysiler özel çamaşırlardır, böylece onları daha etkili bir şekilde yıkanması sağlanır. Zorlu lekeleri  ve kokuları gidermek için özel olarak formüle edilmiş doğru deterjanı seçmeye dikkat edin.


1. Ter lekelerinin çıkarılması

Pamuklu çamaşır kol altları çok daha fazla nem emer, böylece biraz ekstra özel ilgi ve bakımını gereklidir. Çamaşırları ters çevirin ve koltuk altı bölgelerine sıvı deterjan dökün. Bu konumda yaklaşık 30 dakika bekletin, ardından etiketin izin verdiği en yüksek sıcaklıkta yıkayın.


2. Spor kıyafet programı

Spor programını hem çamaşır makinenizde hem de çamaşır kurutma makinenizde * kullanın. Bir Spor programınız yoksa, Sentetik döngü çok benzerdir. Giysiler çok kirliyse, ekstra bir durulama eklediğinizden emin olun. Kuruturken, nemi farklı şekilde emdiklerinden pamukları sentetiklerden ayırdığınızdan emin olun.

* Sadece seçilen ürünlerde


3. Spor çantanızı yıpranmaması için nasıl yıkanmalıdır

Spor çantanızı antrenmanlar arasında nemli kalır. Çantanızın içinde birkaç kurutma mendili bırakırsanız, antrenmanlar arasında kokusunu ve nemin alınmasını sağlar. Egzersiz giysilerinizi asla çantanın içersinde bırakmayın. Daha sonra yıkamayı planlıyorsanız bile onları mümkün olan en kısa sürede çantanın içerisinden çıkartın.


Aşınmadan temizleme ve koruma

UltraCare sistemimiz spor kıyafetlerinizi temizledikçe bakımını yapar. Deterjanı ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine, özel sistemimiz daha yumuşak, daha özenli bir temizlik sağlamak için su giysilere dokunmadan önce bunlarla önceden karıştırılır.