Ev tipi çamaşır makinesinde yıkanabilir maskeleri nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 19.05.2020 11:18

Problem

  • Ev tipi çamaşır makinesinde yıkanabilir maskeleri nasıl yıkanır

Geçerli olduğu ürünler

  • Yeniden kullanılabilir maskeler
  • Çamaşır makinesi
  • Çamaşır kurutma makinesi

Çözüm

> Bu tür bir dezenfeksiyona en iyi şekilde yanıt vermek için çamaşır makinesi programların tanımlanmadığını unutmamak önemlidir.

Bununla birlikte, en iyi verim için, mümkünse yıkama programını güçlendiren bir seçenekle (çamaşır makinenizin kullanma kılavuzu talimatlarına bakınız) 60 ° pamuk programı (* (1) ECO pamuk programı yok) öneririz. )

> Maske üreticisi firma tarafından verilen yıkama ve kurutma talimatlarını kontrol edin.


>Maskeleri yıkamadan önce tavsiye:

> çamaşır makinesinin dezenfeksiyonu, son haftalarda çok fazla medya kapsamına giren ve web sitesinden indirilebilen Kılavuzundaki Fransız Standardizasyon Derneği (AFNOR) tarafından önerilmektedir.

“Çamaşır makinenizi temizlemek için bariyer yüz maskelerini yıkamadan önce, çamaşır suyu ile soğuk bir durulama yaparak veya eğmeden 60 ° veya 95 ° C'de boş olarak çalıştırmanız önerilir. »* (2)

(AFNOR SPEC S76-001 "Bariyer maskeleri. Minimum gereksinimler, test yöntemleri, üretim ve kullanım kılavuzu. Seri üretim ve sanatsal üretim")


Yıkama :

> Çamaşır makinesine en az yarım yük oluşturmak için maske ve diğer tekstillerle (örneğin, eski çarşaf veya havlular gibi 60 °) yükleme yapın ve uygun miktarda deterjan kullanın.

Ağartıcı ve yumuşatıcı ilave edilmesi önerilmez (alerjiye dikkat edin, vb.).

pamuk programı 60 ° seçin ve yıkama programını güçlendiren bir seçenek seçin ( Yoğun, Anti-alerji, Pamuk hijyeni, Bebek Koruma…). Bunun için çamaşır makinenizin kullanma kılavuzu talimatlarına bakınız.


Kurutma : maskeler yıkandıktan sonra en fazla iki saat kurutulmalıdır.

> tam yükü kurutucuya koyun, pamuk programı saklanmaya hazır. Ardından kurutucunuzda bulunan filtreleri temizleyin.

> kurutma makineniz yoksa, maskeleri saç kurutma makinesi ile kurutun.

Maskelerin kurutulması için Fırını veya mikrodalga fırını kullanmayın.


ütüleme

> Buharlı ütüleme (tümü maske üreticisinin talimatlarına göre).


S & C:

* (1) ECO veya enerji etiketi döngüsünü neden kullanmıyorsunuz?

Bu döngüler yıkama performansı ve enerji tasarrufu sonuçları yükümlülüğünü karşılamak üzere tanımlanmıştır. Çevrim mekanik karıştırmayı teşvik etmek için daha uzundur, bu da enerji tasarrufu için su sıcaklığını azaltır. Beklenen dezenfeksiyon için 60 ° C'lik sıcaklık kriteri yeterince sağlanmamaktadır.


* (2) Çamaşır makinesini neden yıkamanız gerekiyor?

Çamaşır Makinenizin tamburunda bulunan potansiyel olarak bulunan alerjenleri (çamaşır suyu, yumuşatıcı, vb.) Ortadan kaldırmak ve böylece maskenin liflerinde yeniden birikmelerini önlemek için AFNOR tarafından önerilir (hassas insanlar için soluma sırasında risk).