Kot giysiler nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 15.05.2020 13:07

Harika bir kot çifti gardıroptanızda daha fazla olması, sizin için  bir yatırımdır. Kotkarınıza doğru miktarda sevgi ve bakım verirseniz, daha uzun ömürlü olurlar1. Renkleri solmadan kotllar nasıl yıkanması gereklidir.

Kotlarınızı beyaz veya diğer parlak renkli kıyafetlerden ayırdığınızdan emin olun çünkü renk karışabilir. Mümkünse, her türlü kot pantolon için mükemmel olan çamaşır makinelerimizdeki kot programını kullanın.


2. Yeni kot yıkanmasında - kumaş bakım etiketini kontrol edin

Bazı üreticiler ilk yıkamayı elle yapmanızı tavsiye eder: kotlarınızı ters çevirin, suya az miktarda sıvı deterjan dökün ve en az 45 dakika bekletin, ara sıra hafifçe çalkalayın. Sonra soğuk suyla iyice durulayın ve kuruması asınız..


3.Kot yıkaması için deterjan miktarı

Kotlarınızı doğru deterjanla yıkadığınızdan emin olun. Renkli giysiler için özel olarak formüle edilmiş birçok deterjan bulacaksınız. Sıvı deterjanlar veya çamaşır kapsülleri kotları en iyi uygun deterjanlar olup, renk koruma bakımından çok daha naziktirler.


Kotunu temizle ve bakımı

UltraCare sistemimiz kotlarınızı temizlerken bakım sağlar. Deterjanı ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine, özel sistemimiz daha yumuşak, daha özenli bir temizlik sağlamak için su giysilere temas etmeden önce su ve deterjanı karıştırır.