Renkli çamaşırların renkleri korumak için nasıl yıkanır.

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 15:02

Renkli çamaşırlar, koyu veya beyaz giysilerden daha hızlı canlılığını kaybedebilir. Ancak dikkatle ve yumuşak bir dokunuşla yıkarsanız, renkli favorilerinizi daha uzun süre parlak kalmasını sağlayabilirsiniz.


1. Renkli ve beyazlarınızı birlikte yıkayabilirsiniz?

Giysilerinizi renge göre sıralamanızı öneririz - morlar, kırmızılar ve portakallar gibi parlak kıyafetler birlikte yıkanabilir, böylece parlak maviler ve yeşiller de olabilir. Beyazlar kendi başlarına - eğer tek renkli çamaşırınız var ise ,bu çamaşırınız elle yıkamanızı öneririz.


2. Çamaşırlardaki lekelere dikkat edin

Bazı lekeler biraz daha fazla  dikkat edilmesi gerektirir: giysiyi önceden kontrol edin ve leke alanına az miktarda sıvı deterjan uygulayın, ardından suda hafifçe çalkalayınız. Çok sıcak ısıtmalı programlardan kaçının çünkü herhangi bir leke kalıcı olarak çamaşırınıza yapışabilirler.


3. Eğer endişelenirseniz - giyisinizi ters yüz çevirerek yıkayın

Liflerin sürtünmesini en aza indirmek için giysilerinizi daima ters çevirin ve çamaşır ile tamburun üst kısmı arasında en az elinizin genişliği olaçak kadar bir boşluk bıraktığınızdan emin olun. Düşük bir sıcaklık seçin; yumuşak veya orta derecede yıkama programı (maksimum 30).


Renk solmayan kıyafetler nasıl yıkanır?

ColourCare sistemimiz suyu temizleyerek, böylece deterjanlar düşük sıcaklıklarda bile en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Nazik ama kapsamlı bir temizlik, giysilerinizin renklerini, satın aldığınız gün kadar parlak görünmesini sağlar. Her şey su ile ilgili. Eşsiz bir filtreleme sistemi, nazik ancak kapsamlı bir temizlik için zararlı mineralleri ve kirleri temizler. Bu sonuçlar, 30 derecede 50 yıkama devri için polyester üzerinde yapılan bir renk testinden elde edilmiştir. ColourCare renkleri soldurmaz - yıkandıktan sonra yıkayın.