Yünlü çamaşırlar nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 14:01

Yıllarca dayanacak şekilde tasarlanan yünlü giyisiler, onlara iyi bakarsanızuzun süre kullanırsınız. İster lüks bir palto isterse günlük bir kazak olsun, bu tavsiyeye uymanız yünlü çamaşırların uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.


1. Çamaşır makinenizde yün yıkama programı

Çamaşır makinenizde yün programı yoksa, 'sadece elde yıkama' yünleri için soğuk yıkama programı kullanmanızı ve her zaman yünlerinizi ters çevirerek yıkamanızı öneririz.


2. Yünlü çamaşırlarınız için deterjanınızı akıllıca seçin

Ağır deterjanlar, enzimler içeren 'Bio' deterjanlar veya çamaşır suyu içeren deterjanlar kullanmaktan kaçının. Özel olarak üretilen yün deterjanı kullanılmasınız.


3. Yün giysiler doğru saklamak için 

Gerilmelerini önlemek için kazaklarınızı düz ve katlanmış olarak saklayın. Asmak zorundaysanız, maksimum destek vermek için özel olarak tasarlanmış triko askıları kullanın.


Yünü yıka ve kurut

PerfectCare çamaşır makinelerimizdeki yün programı sertifikalı ancak, Woolmark özelliği el yıkama kadar yumuşaktır. DelicateCare kurutucularımız ayrıca yün için eşsiz bir program sunar. Özel tambur hızı yününüzü tamburun yan tarafında düz tutar. Bu, düz kurutma kadar iyi sonuçlar verir. Böylece karışıklıklardan korunma ve büzülme olmaz.