Çamaşır kurutma makinemi açtığımda, çok fazla tiftik / hav olduğunu görüyorum

Son güncelleme zamanı 5.03.2024 09:19

Sorun:

  • Çamaşır kurutma makinemi açtığımda, çok fazla tiftik / hav olduğunu görüyorum. Kurutma işlemi sırasında tiftik oluşması normaldir ve bu önlenemez. Bu işlem yüke çok bağlıdır (örneğin yeni havlular, polar vb.).

İlgili olanlar:

  • Havalandırmalı kurutucu
  • Yoğuşturuculu kurutucu
  • Isı pompalı kurutucu

Çözüm:  

1. Temizleme sırasında hava dolaşımını kontrol edin.

2. Kapak açıldığı zaman filtreleri temizleyin.  

3. Yoğuşturuculu veya ısı pompalı çamaşır kurutucu durumunda cihazınızın altında bulunan yoğuşturucuyu da temizleyin.  

4. Havalandırmalı çamaşır kurutucusu durumunda, havalandırma hortumundan ve duvarlardan kesintisiz hava akışı olup olmadığını kontrol edin.  

5. Yetkili Servis Merkezi ile irtibata geçin  Yukarıdaki öneriler ile sorun çözülemediyse yetkili bir servis ziyaretini talep etmenizi öneririz.    

NOT: Soruna bağlı olarak, garanti süresi içinde olsanız dahi yetkili servisin yapacağı servis ziyareti için sizden ücret alınabilir.    

Uyarı: Sorun tamamen çözülene kadar ürünü kullanmamanızı öneririz. Ürünü prizden çekin ve tekrar takmanız halinde sorun çıkmayacağından emin olana kadar prize geri takmayın.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!