Çamaşır kurutma makinesi, program başlangıçından birkaç dakika sonra duruyorsa

Son güncelleme zamanı 28.11.2022 06:30

Problem

  • Çamaşır kurutma makinesi, program başlangıçından birkaç dakika sonra duruyorsa

Geçerli olduğu ürünler

  • çamaşır kurutma makinesi

Çözüm

Çözüm:

Kurutma makinelerimizde mevcut çamaşır kurutma makinelerimizin üzerinde hem sıcaklık ve nemi kontrol eden Sensör hem de Zaman ayarları bulunmaktadır, bu nedenle kurutma için doğru programı seçmek çok önemlidir.

Program'dan birkaç dakika sonra çamaşır kurutma makinenizin kapandığını fark ederseniz, aşağıdakileri durumları kontrol etmeniz faydalı olabilir;


Zamanlı Kurutma veya Otomatik Kurutma Özelliği Seçilmiş Olabilir.

Çamaşırın kumaş özelliğini veya çamaşır miktarı atında kurutulan çamaşırları kurutma makinesi erken bitiriyorsanız veya yük çok azsa Zamanlı Kurutma kullanmanızı öneririz.


Ö      Zamanlı Kurutma programı, aşağıda gösterilen kontrol kadranında bulunur.  •   Zamanlı Kurutma'yı seçtiğinizde dijital ekran 10 dakika ile başlayaçaktır.


  •   Kurutma Programının süresini artırmak için, aşağıdaki resimde görülen Süreli Kurutma düğmesine, ekranda istediğiniz süre görünene kadar basın (Zamanlı Kurutma düğmesine her bastığınızda, süre 10 dakika artar, maksimum 2 saate kadar).  •  Kurutma Makinesi artık seçtiğiniz süre boyunca çalışacaktır.


Otomatik Kurutma Programları, çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkandıktan hemen sonra kurutma makinesine koyduktan sonra en ideal kuurtma programıdır.Otomatik Kurutma programları, aşağıda gösterilen kontrol kadranında bulunur.


  • Çamaşır kurutma makinesinde program için doğru kapasite yüke sahip olduğunuzdan emin olun (progarm başına maksimum yük kullanım kılavuzunda belirtiğinden, kullanma kılavuzundan destek alabilirsiniz)


  • Her bir yük için gerekli olan Kurululukdercesini seçin, örneğin Pamuklu Ekstra Kuru, kurutma programından sonra çok kurumasını istediğiniz çamaşırlar için idealdir. Pamuklular Ütü kuruluğu, kurutma sonrasında ütülemek istediğiniz çamaşırlar için uygundur ve Ekstra veya Dolap kuruluğu programları kadar kuru olmadığını belirtmek isteriz.  • Otomatik Kurutma programını seçtiğinizde ekranda kurutma programının süresi görünecektir, kurutma programı sırasında bu değişebilir, çünkü kurutma makinesi çamaşırları aşırı kurutmadan doğru şekilde kurutmak için Auto Sense teknolojisini kullanacaktır, Kurtma Makinenizin “Su deposu dolu” göstergesinin yanıp yanmadığını kontrol edin.

     Su deposu doluysa cihaz programın çalışmasını durduracaktır.

     Su deposunu boşaltın ve programı yeniden başlatın.


Kurutma program önce hav filtresinin temiz ve boş olduğunu kontrol edin.

     Tüy filtresi, aşağıda resmedilen, kurutucunun kapı açıklığının altında buluna filtredir.


     Dışarı çıkartıkran sonra ,havlar hazneden boşaltılabilir ve gerekirse filtre bir elektrikli süpürge yardımı ile temizlenebilirsiniz ve ardından yerine yerleştirilebilir ve programı yeniden başlatabilirsiniz.

Aşağıdaki bilgileri yararlı bulduysanız, lütfen aşağıda bize bir başparmak verin. Bu bilgiler sorunuzu çözmediyse tüm yapıcı geri bildirimlere açığız.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!