Kurutma Makinem Program Süresi Çok Uzun Sürüyor

Son güncelleme zamanı 10.02.2023 08:43

Problem

Kurutma Makinem Program Süresi Çok Uzun Sürüyor

Geçerli olduğu ürünler

Solo Kurutma Makineleri

Çözüm

Kurutma makinelerimizin içersinde nemi algılayan elektronik sensör bulunmaktadır. Sensör çamaşır miktarına veya çamaşır nem yogunluğuna göre kurutma süresini uzatabilir veya kısaltabilir.

Makinenizle kurutma işlemi yaptığınız kıyafetlerden çıkan tüy ve lifler lif filtrelerinde toplanır. Makinenin çamaşır yükleme kapağını açtığınızda, ön kapağı açtığınızda tamburun önünde ve iki parmakla tutulabilen bir yeri bulunan delikli bir parça göreceksiniz. Bu parçayı tutma yerinden yukarı çekerek çıkarın. Elle veya elektrik süpürgesiyle temizliğini yaparak tekrar doğru konumda yerine takın.Kurutma işleminden dolayı makinedeki sıcaklık devam ediyorsa soğumasını bekleyin. Makinenizin yükleme kapağını açın. Yükleme kapağının iç tarafında iki adet metal çubuk göreceksiniz. Metal parçaları sirkeli suyla ıslatılmış bezle silin ve kurulayın. Parçaların temizliğini yaparken metal alet kullanmayın ve kazımayın. Makinenizde yılda 4 kez bu temizliği yapılmasını öneririz.

Ortamın dar veya havasız olması.Eğer ortam havasız veya dar ise, ortam sıcaklığının artmasına neden olur. Ortamın ısınması durumunda , cihaz yoğuşma işlemi için soguk hava temin edememesi durumunda, kurutma süresinin uzamasına neden olur.Cihazın çalıştığı ortamını havadar olduğu kontrol ediniz.

Makinenizin alt ön kapağın arkasında, buharlaştırmayı sağlayan ve evaporatör adı verilen metal bir yapı bulunur. Evaporatörün kanatçıklarında birikmiş lifleri elektrik süpürgesiyle temizleyin.Kesinlikle el ile temizlemeyiniz.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!