Kurutma Makinemde Bakım Ve Temizliğini Nasıl Yapmalıyım?

Son güncelleme zamanı 4.03.2024 07:19

Problem

Kurutma Makinemde Bakım Ve Temizliğini Nasıl Yapmalıyım?

Geçerli olduğu ürünler

Kurutma Makinesi

Çözüm

Kurutma  Makinenizi arıza oluşmasını önlemek için ve sorunsuz uzun olarak çalışmasını sağlamak için bakım ve temizliklerini düzenli olarak yapmalısınız.

TÜY FİLTRESİ TEMİZLİĞİ

  • Filtreyi temizlemek için su kullanmaktan kaçının. Bunun yerine tiftiği çöp kutusuna atın (plastik elyafın su ortamında dağılmasını önleyin).
  • En iyi kurutma performanslarını elde etmek için filtreyi düzenli olarak temizleyin, tıkalı filtre programların daha uzun sürmesine neden olur ve enerji tüketimi artar.
  • Filtreyi temizlemek için elinizi veya gerekirse bir elektrikli süpürge kullanın.
  • Tüy filtrenizi her kurutma proğram sonunda temizlemenizi öneririz.


Tüy Filtre Temizliği Nasıl Yaparım;

Cihazın kapağını açtıktan sonra filtreyi dışarı alınız.OptiFlow filtreyi mandalındna açarak , iç kısımdaki elyaf filtrede biriken havları temizleyiniz. Bu işlem için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz.Filtre cihaz gövde yuvasını temizleyemi unutmayınız. Dah asonra filtreyi cihaz yuvasına tekradan düzgün olarak oturmuş olarak takınız.


Su kabını boşaltma;

Su toğlama kabı , kuurtma işleminde çamaşırlardan çıkna nemim toplandığı haznedir. Cihaz haznesi 5.1 Litredir. Eğer su tank dolu işateri ekranda yandığında, boşaltılmaz ise, cihaz kazna dönme işlemine devam eder, fakat,ısıtma işlemin durdurmaktadır.


Hazneyi ön paldeki tutma kolu yuvasındna tutarak dışarı çekiniz.Daha sonra suyu kapdan bolaştınız.

Not: Saf suya alternatif olarak, su kabındaki suyu kullanabilirsiniz (ör. buharla ütüleme için). Suyu kullanmadan önce, bir filtre

ile kir kalıntılarını giderin.


Isı Eşanjörünün Temizlenmesi

Isı eşanjörü kullanıcıların önemle dikkat ve bu temizliği kesinlikle yapmaları gereklidir. Bu temizlik yapılmadığında cihaz yoğuşma sistemin tıkanmasına nedne olmakatdır. Bu işlem cihazınız garanti kapsamında dahi olsa ücretli işlemle yetkilii servislerimiz tarafından yapılmaktadır.Dikkat ;

 Isı radyatörün temizliğinde, serpantiler zarar vermek için , süpürgenizin 3 IN 1 başlığını kullanınız.

Eğer ısı eşanjör serparinde ezilme ve eğilmeler olduysa, ısı transfer işlemi normal olarak yapılmaz.Eğer serpantinde eğilme ve ezilme var ise, yetkili servislerimizden veya web sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

Kurutma Makinesi için Tiftik Temizleme Fırçası (ELX.Yedek parça kodu 9029803674)DİKKAT! Çıplak elle metal yüzeye dokunmayın. Yaralanma riski. Koruyucu eldiven takın. Metal yüzeyin zarar görmesini önlemek için

dikkatlice temizleyin.