Kurutma Makinesinde tam yük kurutma işlemi ne kadar sürer - ısı pompası ve kondansatör kurutma makinelerinde?

Son güncelleme zamanı 27.03.2023 07:16

Problem

  • Kurutma Makinesinde  tam yük kurutma işlemi ne kadar sürer - ısı pompası ve kondansatör kurutma makinelerinde?
  • Isı pompalı kurutucular, kondenserli kurutuculardan daha mı enerji verimlidir?

Geçerli olduğu ürünler

  • Çamaşır Kurutma Makineleri

Çözüm

Isı pompalı yoğuşmalı kurutucular, standart yoğuşmalı kurutuculardan daha düşük bir sıcaklıkta kurutma işlemini yapmaktadırlar.Isı pompalı kurutucular bu nedenle kurutma işlemi sırasında kumaşlara karşı daha nazik davranmaktadır.Kurutma işlemi süresince çok daha az enerji kullanımı yapacaktır.

Isı pompalı kurutucular daha düşük bir sıcaklıkta kurutma yapdıkları için, ısı pompası teknolojisi olmayan bir kondenser modeline göre kurutma programını tamamlama süreleri daha uzun sürebilir.

Kuruma süresini kontrol etmenin en iyi yolu enerji etiketini kontrol etmektir.

Aşağıda resimde iki enerji etiketi örneği gösterilmektedir. Yoğuşturucu modelinin enerji sınıfı B'dir ve kuruma süresi 154 dakikadır.Enerji etiketi örneğine bakıldığında, kondenser modelinin yıllık enerji tüketimi 561 kWh/yı

Isı pompası kondenser modeli A+++ enerji sınıdına ve 175 dakikalık kuruma süresine sahiptir.Isı pompası kondenser modelinin yıllık enerji tüketimi 177 KWh/yıl'dır 

Isı pompalı kurutucuların en önemli özelliği enerji tasarrufu yapmalarıdır.

Ürünlerimizin enerji etiketlerini electrolux.com.tr  sitemizden enerji sınıfını  kontrol edebilirsiniz. Bu sizin için tam enerji etiketini gösterecektir.

Isı pompalı kurutucular çok daha düşük bir sıcaklıkta çalıştıkları için giysiler üzerinde çok daha hassas olurlar. Bu, giysilerinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve çok çeşitli kumaşları güvenle kurutmanıza imkan tanır.

Isı pompalı kurutma makinesi kullanırken, ısı pompalı kurutucular daha sonra kurutma işleminde havayı tekrar ısıtmak zorunda kalacağından ve bu da programın uzamasına neden olacağından, kurutma programı sırasında kapağı açmamak en iyisidir. Kurutma işleminde ön kapak açıldığında iç kısımda buluna sıcak havanın ortama dağılmasına neden olacaktır.


Kurutma makinesi hakkında bilgileri yararlı bulduysanız, lütfen aşağıda bize bir başparmak verin. Bu bilgi sorunuzu çözmediyse, tüm yapıcı geri bildirimlere açığız.