Kurutmalı çamaşır makinesinin kurutma programı çok uzun veya çok kısa sürüyor

Son güncelleme zamanı 29.11.2019 12:31

Programın ilerleme durumu, giysi miktarına, ağırlığına, türüne ve nemine göre değişmesinden dolayı bazı modellerde bu süre otomatik olarak kısalır veya uzar. Bu durum hem yıkama hem de kurutma programları için geçerlidir.

Cihaz bir kurutma programını çalıştırıyorsa, giysi yükünün büyüklüğü, ağırlığı, türü ve nemine göre program uzatılır veya kısaltılır. Bazı modeller ayrıca elektronik olarak giysinin ne kadar kuru olduğunu algılar ve programı tamamen kurumadan bitirmez.

Aşağıdaki önerilere bakınız:

  • Suda bekletme fonksiyonu seçilmişse, seçimi kaldırın.
  • Ekstra suda bekletme fonksiyonu seçilmişse, seçimi kaldırın.
  • Suyun cihazın içine akmakta olduğundan ve su basıncının yeterince yüksek olduğundan emin olun. Aksi durumda program süresi uzayacaktır. Bazı durumlarda deterjan kısa sürede çözülür. Makine yeterince su almıyorsa kullanıcı kılavuzuna başvurun.
  • Gecikmeli başlatma fonksiyonu seçilmişse, seçimi kaldırın.
  • Cihazın suyu dışarıya doğru bir şekilde pompaladığından emin olun. Cihaz, su seviyesinin bir sıkma programına geçmeden önce değişmediğini tespit ederse, yıkama programı tekrarlanabilir. Pompa suyu dışarıya pompalamıyorsa kullanıcı kılavuzuna bakın.
Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!