Portatif Klimamın bakımını nasıl yapabilirim?

Son güncelleme zamanı 9.05.2023 11:34

Problem

  • Portatif Klimanızın Bakımı
  • Portatif  Klimanızdaki filtreler nasıl temizlenir
  • Portatif  Klimanızı yoğunlaşma suyunu nasıl boşaltırım.

Geçerli olduğu ürünler

  • Portatif  Klimalar

Çözüm

Portatif  Klimanızı kullanırken kontrol etmeniz gereken birkaç farklı noktalar vardır;

Birincisi, cihazı nasıl yoğunlaşma suyunun boşalttığım yapılacağıdır; kullanım sırasında cihaz su toplama işlemi yapacaktır ve bunun klimadan boşaltılması gerekir. Cihazınızda bir ısıtma fonksiyonu kullanıyorsanız (not: yalnızca belirli modellerde ısıtma modu vardır) daha fazla su yoğuşm ahaznesinde toplanacaktır.

 

Cihazın arkasında, cihazın boşaltılabileceği üç farklı su çıkış yuvası vardır.

Cihazın arka yüzeyindeki üst su çıkış, klima soğuk konumda çalışırken,daima su tahliye hortumu bağlı olarak , yoğuşma suyunun boşaltma kanalına verilmesi gereklidir. Bu işlem için cihazın içerisinden 30 Cm uzunluğunda hortum çıkmaktadır.

Cihazın arka yüzeydeki orta su çıkışı ; klima sıcak konumda çılışırken , oluşan yoğuşm asuyunu dışarıya atılması içindir.Bu çıkış için su tahliye gideri veya bir hazneden destek alınarak , yoğuşma suyu toplanabilir.

Son çıkış, ark ayüzeyin en altında bulunan su çıkış gideri olup , güç kablosunun cihaza girdiği yerin yakınındadır, cihazın en altında bulunan çıkıştır. Bu, çıkış suyun diğer iki drenajdan atılmadığında alt tabanda toplandığı su çıkışıdır. Bu alanda su birikirse ciha zaçlışma işlemini durdurur. Klimanın kullanıcı ekranında P1 hata kodunu görünmesine neden olmaktadır.Bu hata sonrası , bu alandaki suyun tahliye eidlmesi gereklidir.Cihazın çıkış noktası taban kısmına çok yaın olması sebebiyle, bu alandaki suyun tahkiyesi için , çıkışın altına bir tepsi yerleştirin ve kapağı sökünüz. Suyun tahliye sonrası cihaz normal çalışma konumunda çalışmaya başlayaçaktır. 

Bakımı yapılması gereken bir diğer şey ise cihaz üzerindeki hava filtrelerdir. Cihaz üzerinde iki ayrı hava filtresi bulunmaktadır. Cihaz, filtrelere dikkat edilmesi gerektiğinde kontrol panelindeki filtre ışığı ile sizi bilgilendirerek , filtreleri temizlemeniz gerektiği uyarsını vereçektir.

Filtrelerden biri yandaki fotoğrafdaki plastik ızgaranın arkasında bulunur. Yan taraftaki tutamağı kullanarak ızgarayı basitçe çekin ve açmak için aşağı doğru çekiniz..


Kapak açıldıktan sonra siyah çerçeveli hava filtresini göreceksiniz. Bu daha sonra çıkarılabilir ve su kullanılarak yıkanabilir ve ardından cihaza geri takılmadan önce tamamen kuruduğundan emin olduktan sonrai, cihaz üzerine takınız..Cihazdaki diğer hava filtresi, cihazın alt kısmındaki ızgaranın arkasında bulunur. Bu, filtreye erişmek için yapılması gereken, bunu yerinde tutan tek bir yıldız başlı vidaya sahiptir. Vida açıldığında yukarıdakine benzer başka bir filtre vardır ve bu filtre suyla temizlenip , dha sonra iyice kuruduktan sonra yerine takılabilinir.

Bu ipuçları sayesinde, klimanızın genel bakımına yardımcı olacaktır. Cihazınızla ilgili herhangi bir sorun veya arızanız varsa, daha fazla destek için lütfen Çağrı Merkezimizle iletişime geçin.

Eğitici videolar


Bilgileri faydalı bulduysanız, lütfen aşağıda bize bir başparmak verin. Bu bilgiler cihazınızdaki sorunuzu çözmediyse, lütfen bir beğeni bırakın ve makalenin ekibimizden biri tarafından nasıl geliştirilebileceğini düşündüğünüze dair bir yorum bırakın. Lütfen ekibimizin makaleleri sürekli olarak gözden geçirdiğini ve düzenlediğini unutmayın, bu nedenle yapıcı geri bildirim çok faydalıdır.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!