Portatif Klimanın Havalandırılması

Son güncelleme zamanı 10.08.2023 06:03

Problem

  • Portatif Klima nasıl havalandırılır
  • Portatif Klimamda bir pencere kiti kullanma

Geçerli olduğu ürünler

  • Portatif Klimalar

Çözüm

Portatif Klimaların dış ortama iç ortamdaki yoğuşma havasını atması gerekir. Soğutma modunda kullanıldığında, sıcak havayı klimadan tahliye kanal yuvasından dışarıya ataçaktır ve ısıtma modunda ise soğuk havayı dışarıya atacaklar.


Standart olarak portatif klimalarımız, 150 mm çapında 1,7 m egzoz çıkışı ile gelmektedir. Ayrıca sol tarafta görülen standart pencere tertibatı ile birlikte gelir.

Hava çıkış borusunu uzatmak isterseniz, herhangi bir satıcıdan 150 mm çapında daha uzun bir hortum satın alabilir ve bunu kendiniz cihaza takabilirsiniz. Bunun 3 metreden uzun olmamasını ve ikiden fazla 90 derecelik dirseğe sahip olmamasını önemle belirtmek isteriz.

Diğer bir seçenek de, internet üzerinden satın alınabilen AWK04 pencere kitimizi kullanmak için klimanın hava çıkış borusunu kanalının dışına yerleştirilmesidir.

Bu pencere kiti, PX7 klimamız için tasarlanmıştır ve standart olarak gelmektedir. Ancak küçük bir değişiklikle Portatif klima modellerimizde kullanılabilmektedir.

AWK04 pencere kitini takmak için:

1. İlk adım, hava çıkış borusunu cihazın kolisinden çıkarmaktır. Ardından, cihazlarla birlikte gelen pencere tertibatının hava çıkış borusundan çıkarılması gerekir. Bağlantıyı klimanın arkasına bağlayan borunun üzerinde tutun. Bu, parçayı borudan elle sökerek yapılabilir.

2. Ardından yeni pencere kitinin ana parçasını egzoz borusunun ucuna takın. 

  

3. Daha sonra yerleştirmeye çalıştığınız pencerenin boyutuna göre uzatma parçalarını yerleştirebilirsiniz. Uzunluk : 57 - 147cm.

4. Ardından pencereye kitini hava çıkış borusunu takınız ve cihaza hortumun diğer uçunu takınız. Hortumların portatif klimaya tam olarak takıldığında aşağıdaki gibi görünmesi gereklidir.

 

Ne yazık ki şu anda pencere kitini sadece bir kit olarak satılmakta olup, ürün ile birlikte bir adet gelmektedir.Kit aksesuarları tek olarak satış yapılmamaktadır.


Bilgileri faydalı bulduysanız, lütfen aşağıda bize bir başparmak verin. Bu bilgiler sorunuzu çözmediyse, lütfen bir beğeni bırakın ve makalenin ekibimizden biri tarafından nasıl geliştirilebileceğini düşündüğünüzü yorumlayın. Lütfen ekibimizin makaleleri sürekli olarak gözden geçirdiğini ve düzenlediğini unutmayın, bu nedenle yapıcı geri bildirim çok faydalıdır.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!