Ankastre Fırınların Çok Katmanlı Kapı Camlarının Temizliği Nasıl Yapılır

Son güncelleme zamanı 12.03.2021 15:48

Problem

Ankastre Fırınların Çok Katmanlı Kapı Camlarının Temizliği Nasıl Yapılır

Geçerli olduğu ürünler

Ankastre Fırınlar

Çözüm

  • Tüm Electrolux fırın kapıları sayıları 2 ila 4 arasında değişen katmanlı camlarla donatılmıştır. Katmanlı camlar ile fırın içi kaç derecede olursa olsun dış camın kabul edilebilir sıcaklıklarda kalması sağlanır.
  • Çok katmanlı cam ısı güvenliği açısından gereklidir. Camlar arasındaki hava boşlukları ısıyı izole eder. Hem enerjiden tasarruf hem de güvenlik sağlar. Pirolitik fırınlar kendi kendini temizleme programında çok yüksek ısılara ulaştığından katman sayısı 4’e kadar çıkmaktadır.

  • Isıyı reflekte eden cam yapısı ve cam katmanları arasında düzenlenmiş hava akışı sayesinde kapının dış yüzeyi her zaman güvenlidir. Fırın 200 °C sıcaklıkta 1 saat çalıştırıldıktan sonra fırının kapağının sıcaklığı oda sıcaklığına göre 4 katmanlı camlarda sadece 20 °C, 3 katmanlı camlarda ise 30°C daha yüksektir.
  • Electrolux fırınların tamamında kapı üzerindeki cam katmanlar, temizlik ihtiyacı durumunda, tırnakların açılması ile kullanıcı tarafından çok kolay bir şekilde sökülebilmektedir. Kapının komple sökülmesine nazaran camların sökülmesi temizlik açısından çok daha pratik bir işlemdir.
4 VE 3 KATMANLI CAM KAPI CAMLARIN SÖKÜLMESİ

Fırın kapısı menteşe dilini aşağıya bastırdıktan sonra , menteşeyi kilitleme yapdıktan sonra, kapıyı hafif açık konumda yukarı çekerek çıkartabilirsiniz.Camlı kapak ağır olduğundan, dikkatli olunuz.!!!
Kapını dışarı çıkarılmasından sonra, kapının üst kısmında bulunan camların sabitleme parçasını çıkarmak için (1 numara) tırnaklara basarak , sabitleme parçasını çıkartınız.
Daha sonra kapı camlarını tek tek çıkartarak , temizlik işlemini yapabilirsiniz.Temizlik isleminde Electrolux orjinal temizlik aksesuarlarını kullanınız.

Temizlik sonrası, uygulamanın tersini yaparak, kapı camını ankastre fırına montajını yapınız.


2 KATMANLI CAM KAPI CAMLARIN SÖKÜLMESİ


Fırın kapısı menteşe dilini aşağıya bastırdıktan sonra , menteşeyi kilitleme yapdıktan sonra,

 kapıyı hafif açık konumda yukarı çekerek çıkartabilirsiniz.Camlı kapak ağır olduğundan, dikkatli olunuz.!!!
kapını alt kısmında bulunan (sağ ve sol) camların sabitleme tırnaklarını aşağıya doğru çekerek, açınız.
Kiltlerin açılmasında çok fazla zorlamayınız.
Menteşelerin açılmasından sonra , kapı camlarını dikkatli çıkaratınız.
Kapı cam ve ön kapak camını temizlik yapabilirsiniz.


Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.