Buharlı fırında sağlıklı atıştırmalıklar yapabilirsiniz.

Son güncelleme zamanı 11.05.2020 14:01

Muhafaza edin, salamura veya susuz - bir buharlı fırın, en sevdiğiniz meyve ve sebzelerden sağlıklı, lezzetli atıştırmalıklar yapar.Aperatif alın

Evde sağlıklı atıştırmalıklar yapmak kolaydır - şu anda mevsimde olan en sevdiğiniz meyve veya sebzeleri seçin. Sonra onları muhafaza edin veya kurutun. Muhafaza edilen meyveler kahvaltı püresi veya öğlen yemeği olarak mükemmeldir. Salamura sebzeler harika bir tarafı vardır yemek öncesi atıştırmalıktır. Meyve veya sebzeleri kuruturken herkesin seveceği sağlıklı cipsler alırsınız.Meyve ve sebzelerin korunması veya saklanması

Reçel veya turşu yaparken neden buhar fonksiyonunuzdan yararlanmıyorsunuz? İlk olarak, temiz kavanozlara sahip olduğunuzdan emin olun ve sonra kavanozları ve kapakları Tam Buharda 10 dakika boyunca buharlayın. Buharlamadan sonra onları çıkarın (Dikkatli olunuz kavanozlar sıcak olacaktır!) Kavanozların üzerindeki fazla suyu alamak için ızgara üzerine ters çevirerek , fazla suyun akıtabilirsiniz.

Bir sonraki adım, kavanozu saklamak istediğiniz gdayla doldurmaktır - bölgenizdeki mevsimde neler olduğunu deneyin, çoğu gıdanın hangisi olduğunu bulun!Kaanozları  doldurulduktan sonra kapaklarını kapatın ve fırında buharla işlemini yapınız.Buhar süresi yaptığınız tarife göre değişir, ancak kapaklardan bir tıklama sesi duyduğunuzda, kavanozları fırından çıkarmanın zamanı gelmiştir.

Taze meyve ve sebzeler nasıl korunur? Çeşitli farklı tarifler vardır, ancak genel bir kural, kavanozları ürün (bütün veya doğranmış), bazı baharatlar veya tatlandırıcılar ile doldurmak ve daha sonra buhar işleminden önce kavanozdaki esinlerin üzerini sıvı ile örtmektir.


Susuz sağlıklı atıştırmalıklar yapmak

Meyve ve sebzeleri kuruturken, buharlı fırına ihtiyacınız yoktur (Electrolux buhar fırınlarımızın bazılarının özel bir Susuzlaştırma programına sahip olmasına rağmen), ancak tatlı veya tuzlu sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak için güzel bir yoldur. Aşağıda favorilerimizden biri, ancak istediğiniz veya sezonda olan gıdalarla deneyin.


Meyve kurutmalığı: Elma cips

2 Granny Smith elma, 1 çorba kaşığı pudra şekeri


Elmaları bir mandolin kullanarak ince dilimleyin.


Dilimleri bir silikon tabakasına veya bir fırın kağıdına koyun.


Elmaların zerine pura şekeri serpin ve 85 ° C'de pişirin (veya Susuzlaştırma programını kullanın) 1 saat boyunca. Çok zevkli olaçaktır!


Gevrek, altın kahverengi ve mükemmel nemli

SteamCrisp fırınlarında, iç kısımlar nemli, besleyici gıdalalrın tadını mükemmel bir şekilde korunurken, gıdalarınızı dış kısmının gevrek ve altın kahverengi yapmak için buharla ilave edilir.


SteamCrisp fırınlarımızı keşfedin