Fırının ekranında ayarlana sıcaklık derecesi ile ölçüm yapılan sıcaklık derecesifarklı

Son güncelleme zamanı 4.10.2022 13:39

Problem

 • Fırının ekranında ayarlanan sıcaklık derecesi ile ölçüm yapılan sıcaklık derecesi farklı

Geçerli olduğu ürünler

 • Ekranlı fırınlar

Çözüm

1. Sıcaklığı gösteren bir ekrana sahip tüm fırınlarımız için uygulama aynı olup - Gerçek Fan (normal günlük pişirme) işlevi etkinleştirildiğinde, sıcaklık, ekranda gösterilenden birkaç santigrat derece içinde olacaktır. Bu çok doğrudur ve yalnızca diğer modlar kendi başlarına veya bir pişire fanı çalışırken iç kabindeki sıcaklıkta dalgalanma veya sapma eğilimi göstermektedir.

2. Aşağıda, pişirme işlemi boyunca iç kabin boşluk içindeki sıcaklığın değişmesinin birkaç nedeni bulunmaktadır.

 • Isıtma göstergesi - Bir ısıtma işlevini etkinleştirdiğinizde ekrandaki çubuk yanar . Çubuk, sıcaklığın arttığını gösterir. Sıcaklığa ulaşıldığında sesli uyarı 3 kez çalar ve çubuk flaşma ardından kaybolur
  Bu fonksiyon ısınma süresini azaltır. Hızlı ısıtma işlevi çalışırken fırına yiyecek koymayınız.
 • Isıtma + Tutma Fonksiyonun Koşulları : Ayarlanan sıcaklık 80 °C'den fazladır. İşlev: Süre ayarlanarak yapılır.
  Fonksiyon: Isıt + Tut, hazırlanan yiyecekleri 30 dakika boyunca 80 °C'de sıcak tutma işlemini yapmaktadır. Pişirme veya kavurma işlemi bittikten sonra devreye girer. Aşağıdaki menüde işlevi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz: Temel Ayarlar.

1. Cihazı etkinleştirin.

2. Isıtma fonksiyonunu seçin.

3. Sıcaklığı 80 °C'nin üzerine ayarlayınız.

4. Ekranda görselin logosu görünene kadar düğmesine tekrar tekrar basın: Isıt + Beklet.

5. Onaylamak Ok tuşuna basın. İşlem sona erdiğinde akustik bir sinyal duyulur. Isıtma fonksiyonlarını değiştirirseniz fonksiyon açık kalır.

 • Fırın ısınmıyorsa:
  • Çocuk Kilidi açık.
  • Kapı doğru kapatılmamış. Kapıyı tamamen kapandığından emin olunuz.
 • Kalan ısı: Süre veya Bitiş Zamanı seçimine sahip bir program etkinleştirilirse ve pişirme süresi 30 dakikadan uzunsa, bazı fırın fonksiyonlarında ısıtma elemanları daha önce otomatik olarak devre dışı kalır. Fan ve lamba çalışmaya devam eder.


Harici bir termometre ile daha büyük sapmalar tespit edilirse ve yukarıdaki modlardan biri aktif değilse, bunun nedeni ölçüm yöntemi olabilir.

Ölçüm yöntemine etki eden faktörleri şunlardır:

 • Sıcaklığın ölçüldüğü konum
 • Sıcaklığın ölçüldüğü zaman
 • Termometrenin tipi ve doğruluğu
 • Cihazda bir arıza olup olmadığını anlayabilmek için, yemeği hazırlarken fırın veya ocak için kullanıcı talimatlarına uymanızı tavsiye ederiz.


Yukarıdakilerin tümü, sahip olabileceğiniz sorunu veya sorguyu çözmediyse, sıcaklığı ölçen sensörde bir arıza olabileceğinden veya yetkili servislerden biri tarafından araştırılması gereken başka bir sorun olabileceğinden, lütfen müşteri hizmetlerimizle (0850 250 35 89 ) iletişime geçiniz 

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.