Fırın ön paneli / kapağı ısınıyor

Son güncelleme zamanı 29.11.2019 08:41

Fırında oluşan ısı, günlük kullanım sırasında normal olarak dokunulan parçaları içeren cihazın tüm kısımlarına yayılır. Bu normal bir durumdur. Sıcaklık materyale bağlı olarak farklı hissedilir. Örneğin, cam ve metal plastiğe göre daha fazla ısı yayar.

Ön panel, fırından gelen sıcaklık panelin sıcaklığını yükselttiğinden fırın kapağı her açıldığında da ısınır.

Zaman geçtikçe sıcaklığın yükseldiğini unutmayın. Başka bir deyişle, fırın ne kadar uzun süre çalışır halde kalırsa, cihazın tüm parçaları o kadar sıcak olur.

Güvenlik nedenleriyle, çocuklar, kullanılmakta olan fırının / ocağın yakınında durmamalıdır. Kullanıcı kılavuzuna bakın.

Ön panelin sıcaklığı oda sıcaklığından 60°C daha yüksek olabilir. Örneğin, 20°C'lik oda sıcaklığında, panel 80°C sıcaklıkta olabilir.

Fırının cam paneli söz konusu olduğunda, sıcaklık oda sıcaklığının 65°C daha üzerine çıkabilir. Örneğin, 20°C'lik oda sıcaklığında, cam panel 85 °C’ye çıkabilir.

En son durumlarda, Yetkili Servis Merkezi ile irtibata geçin.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!