Fırın pişirme tepsileri / kızartma kapları çarpılmış

Son güncelleme zamanı 28.01.2020 11:41

Sorun

  • Çarpık fırın pişirme tepsileri / kızartma kapları. Herhangi bir gerilime, aşırı yüksek/düşük sıcaklıklara veya eşit olmayan ısıtmaya maruz kaldıklarında çarpıklaşabilir/deforme olabilirler.

İlgili olanlar:

  • Entegre fırın
  • Bağımsız fırın

Çözüm

1. Nadir durumlarda pişirme tepsileri veya kızartma kapları ısıtıldıklarında deforme olabilir/çarpıklaşabilir ve soğutulduktan sonra da orijinal şekillerine geri dönebilir.

2. Pişirme tepsilerinin/kızartma kaplarının çarpıklaşmasını/deforme olmasını önlemek için pişirme tepsisini eşit bir şekilde yerleştirin, yuvarlak pizzalar veya benzer yiyecekler için uygun şekilleri kullanın ve ızgara üzerine yerleştirin ve, yemek tarifinde fırının önceden ısıtılması gerektiği belirtiliyorsa, fırını her zaman pişirme tepsileri olmadan önceden ısıtın.

3. Deformasyonu önlemek için sıcak pişirme tepsisine/kızartma kabına soğuk su koymayın.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!