Kahve makineniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son güncelleme zamanı 31.05.2023 07:41

Electrolux kahve makinenizden alacağınız harika bir fincan kahve, anlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Bu nedenle, her bir kahve porsiyonunun ağızdan fincanınıza tam istediğiniz gibi akmasını sağlamanıza yardımcı olacak yararlı bir kılavuz.

İlk kurulum

İlk lezzetli kupayı yapmaya hazır mısınız? O zaman ilk kahve makinenizi nasıl kuracağınıza dair adım adım kolay bir video kılavuzu ile başlayalım, böylece ilk kahveden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Kahve makineniz çalışmıyorsa

İhtiyacınız olduğunda kahve makinenizin açılmasını sağlamak için bu basit adımları uygulayarak,bu sorununuzn üstesinde gelebilirsiniz.Önce cihazın ana şalterinin açık olduğunu kontrol ediniz, ardından besleme kablosunun yuvasına sıkıca takılı olduğundan emin olun ve ardından kahve makinesinin elektrik prizine takılı olup olmadığını kontrol ediniz.

Bu işlemin nasıl yapıldığını görmek için bu videoya bir göz atın:

Kahvenizi tam istediğiniz gibi nasıl alırsınız?

İşte kahvenizin tam istediğiniz gibi çıkmasını sağlamak ve damak zevkiniz için bazı kolay ipuçları.

Kahvenizin istediğiniz kadar sıcak olduğundan emin olun.

İşte kahvenizin her zaman istediğiniz kadar sıcak olmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. Hangisinin sizin için en iyi olacağını düşündüğünüzü denemekten çekinmeyiniz. Birinci seçenek, makineyi durulama işlevini kullanarak ısıtmaktır. Ayrıca fincanları ısıtmak için sıcak su kullanabilir ve ardından menüden kahve sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

Kahvenizin istediğiniz kadar sert ve kremsi olduğundan emin olun.

İstediğiniz kahve sonuçlarını elde etmek için, öğütme ayar kadranını adım adım saat yönünün tersine çevirmeyi deneyiniz. Kadranı yalnızca öğütücü çalışırken çevirdiğinizden emin olun.

Kahve makinenizle ilgili sorun yaşarsanız, kahvenizin tekrar fincana akmasını sağlayacak bazı hızlı çözümler burada!

Süt kabından düzgün şekilde çıkmıyor

Hayallerinizdeki kahveyi gerçeğe dönüştürebileceğinizden her zaman emin olun. Sütün her zaman süt kabından düzgün bir şekilde çıkmasını sağlamak için bu adım adım talimatları izleyiniz. Süt kabını çıkarın, sıcak su/buhar bağlantı memesini temizleyiniz ve süt kabını çıkarın. Termal kasayı temizlerken yalnızca nemli bir bezle temizlediğinizden emin olun.

Ardından, süt musluğunu ve giriş borusunu çıkarın, köpük ayar kadranını saat yönünde "INSERT" konumuna çevirin ve çekip çıkarınız. Süt köpürtücünün her bir parçasını temizleyiniz ve kadranın altındaki oyuk ve olukta süt kalıntılarının kalmadığından emin olun. Gerekirse, oluğu bir kürdan ile temşzleyebilirsiniz.

Oku "INSERT" kelimesiyle hizalayarak kadranı yeniden bağlayınız. Ağızlığı ve süt giriş borusunu yeniden bağlayınız. Süt kabını termal muhafazaya yerleştiriniz. Son olarak, kapağı tekrar süt kabının üzerine yerleştiriniz.

Yukarıdaki adım adım talimatları gösteren videoyu buradan izleyebilirisniz:

Her iki ağızdan da kahve akmıyor

Bazen en küçük şeyler en büyük farkı yaratabilir. Kahve çıkışlarını temiz tutmak için bir kürdan kullanarak kahvenizin her iki çıkıştan da her zaman eşit şekilde akmasını sağlayabilirsiniz.

Sonra kahve yavaş yavaş demlenir.

Kahve değirmeni çalışırken öğütme ayar kadranını saat yönünde bir tık "7"ye doğru çevirmeniz yeterlidir. Kahve öütücü tatmin edici kıvama gelene kadar her seferinde bir tıklama ayarlıyarak devam ediniz. Ancak, etkinin yalnızca 2 kahve aldıktan sonra görülebileceğini unutmayın.

İnfüzyon cihazı nasıl kolayca çıkarılır

Bazen kahve makinenize biraz sevgi göstermenin en iyi yolu onu temizlemektir, bazı durumlarda bu demliğin arkasını temizlemek anlamına gelir. İnfüzyon cihazını her zaman kolayca çıkarabilmeniz için bu adımları izleyin. Açma/kapama/bekleme düğmesine basarak cihazı kapatınız, ardından kahve makinesinin kapanmasını bekleyiniz ve ardından damlama tepsisini hafifçe geriye kaydırarak ve demliği çıkarınız.

Bakım ve Temizlik

Kahve makinenizin size yıllarca lezzetli içecekler sunmasını sağlaması için bu videodaki bakım ve temizlik talimatlarını uygulayınız.

Bu kılavuzun Electrolux kahve makinenizden biraz daha keyif almanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bulunduğunuz yerde saatin kaç olduğunu bilmiyoruz ama umarız bu rehber size bir dakikanızı ayırmanızı ve kendinize güzel bir kahve ısmarlamanızı hatırlatır.

Bu kılavuzun Electrolux kahve makinenizden biraz daha keyif almanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bulunduğunuz yerde saatin kaç olduğunu bilmiyoruz ama umarız bu rehber size bir dakikanızı ayırmanızı ve kendinize güzel bir kahve ısmarlamanızı hatırlatır.