Dağıtıcıdan buz çıkışı olmuyor.

Son güncelleme zamanı 29.11.2019 08:59

Bu sorunun birçok nedeni vardır:

Su beslemesi yok.

Cihazın ana su beslemesine bağlı olduğundan emin olun. Buzları yapması için buz makinesine zaman tanıyın. Buz hazır olduğunda, dağıtıcı çalışmalıdır.

Dondurucunun sıcaklığı çok yükseğe ayarlıdır.

Dondurucuyu daha düşük bir sıcaklığa ayarlayın, böylece buz hızlıca üretilebilir. Buz hazır olduğunda, dağıtıcı tekrar çalışmalıdır.

Buz dağıtıcı kapağı 4-5 dakikadan daha uzun süre tutulmuş veya engellenmiştir.

Motora aşırı yükleme yapılmıştır. Kapak engeli kaldırıldıktan yaklaşık 3 dakika sonra motorun aşırı yük koruması sıfırlanır. Buz bunun ardından tekrar sağlanacaktır.

Cihaz belirli bir süre için kapatılmıştır.

Makinenin nadiren kullanılması, sıcaklık dalgalanmaları ve / veya elektrik kesintisi nedeniyle buz eriyebilir ve burgunun etrafında yeniden donabilir. Buz kabını çıkartın, içindekilerin çözülmesine izin verin ve kabı boşaltın. Kabı temizleyin ve kurumasına izin verin, sonra tekrar takın. Yeni buz hazır olduğunda, dağıtıcı çalışmalıdır.

Buz dağıtıcısı tıkanmıştır.

Buz küpleri, buz makinesi ile buz kabının arka tarafı arasına sıkışabilir veya birlikte donarak dağıtıcıyı engelliyor olabilir. Bu durumda, dağıtıcıyı bloke eden buz küplerini çıkarmak sorunu çözmelidir.

Su dağıtıcısı normalden yavaşsa, buz ve su filtresi kartuşu tıkanmış veya daralmış olabilir. Bu durumda, filtreleri değiştirmeniz sorunu çözecektir.

Filtrenin değiştirilmesi: su filtresi yerine oturana kadar bastırın (iki klik sesi duymalısınız). Filtre cihazla aynı hizada olmalıdır. Ayrıntılı talimatlar için kullanıcı kılavuzuna ya da ilgili kullanıcı kitabına bakın.

Buz makinem yeterli buz yapmıyor. 

Buz makinesi bir günde 1,8 kg ila 2,7 kg arasında buz üretebilir.

Eğer üretmiyorsa, buz ve su filtresi kartuşu sorunu gidermek için değiştirilmelidir.

Filtrenin değiştirilmesi: su filtresi yerine oturana kadar bastırın (iki klik sesi duymalısınız). Filtre cihazla aynı hizada olmalıdır. Ayrıntılı talimatlar için kullanıcı kılavuzuna ya da ilgili kullanıcı kitabına bakın.

Buz makinem buz yapmayı durdurmuyor. 

 Buz makinesi, dondurucudaki öğeler tarafından istenmeden basılabilen bir elektrik kontağı ile çalıştırılır. Kontağı aşağı doğru bastıran öğeleri hareket ettirin ve kontağın üzerinde birlikte donmuş olabilecek buz küplerini çıkartın.

Buz makinem buz küplerini ayırmıyor. 

Buz küpü işlevi sık kullanılmazsa bu olabilir. Sorunu gidermek için buz kabını çıkartıp sallayarak buz küplerini ayırın.

Buz makinemin yaptığı buz kötü kokuyor veya tadı kötü. 

Buza, cihazda saklanan gıdanın tadı veya kokusu işleyebilir. Gıdanın sıkıca kapatılmış olduğundan emin olun, ardından buzu atın ve buz makinesini yeni bir buz kitlesi üretmek üzere ayarlayın.

Sorun devam ederse, cihazın içinde genel bir temizlik gerekebilir. Etkili temizleme hakkında tavsiye için ilgili kullanıcı kılavuzu yazısına bakın.

Servis Talebi Oluşturun
Servis Talebi Oluşturun

Düzenli ürün eğitimlerine tabi tutulan uzman Electrolux yetkili servis teknisyenlerinden orijinal yedek parçalarla kusursuz onarım hizmetleri alın.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!