LLI9VF54X0 Model Sogutucu Wi-Fi Bağlantısının Yapılandırılması

Son güncelleme zamanı 13.03.2023 06:44

Problem

LLI9VF54X0 Model Sogutucu Wi-Fi Bağlantısının Yapılandırılması

Geçerli olduğu ürünler

LLI9VF54X0 Gardolap Sogutucu 

Çözüm

Sogutucu Kontrol Paneli ;

1-Frost dondurma 

Dondurucuda yiyeceklerin daha hızlı dondurulmasını sağlar. Bu özelliği, dondurucuya aynı anda birçok şey koyduğunuz zaman kullanın. 12 saat sonra otomatik olarak devre dışı kalır. Taze yiyecekleri dondurmak için, yiyecekleri dondurucu bölmesine yerleştirmeden önce FastFreeze fonksiyonunu en az 24 saat çalıştırın.

2-Soğuk İçecek Zamanlayıcı 

Dondurucu bölmesindeki bir içeceği hızla soğutur. Bu özelliği etkinleştirmek için Cold Drink Timer (Soğuk İçecek Zamanlayıcı) tuşuna dokunun. Dondurucu sıcaklığı gösterge ekranında bir zaman değeri (dakika olarak) görünür ve +/- düğmeleri kullanılarak değiştirilebilir. Süre girildiğinde bir ses duyulacaktır. Aralık, 5 dakikalık aralarla 20-45 dakika arasındadır. Sıcaklık ayarı çok düşük veya zamanlayıcı ayarı çok uzunsa içecekler donacaktır.

3-Buz Yapıcı

Buz yapıcıyı açmak/kapatmak için basın ve 3 saniye basılı tutun. Gösterge ışığı yandığında buz yapıcı açık demektir. Gösterge ışığı yanmıyorsa buz yapıcı KAPALI durumdadır ve buz yapmayı durduracaktır. Kapalı durumdayken sepette buz olduğu sürece buz dağıtımı devam edebilir. Buz yapıcı kapalı olduğunda ve buz dağıtıldığında gösterge ışığı yanıp söner.

4-Kilit

Kilit düğmesi, belli durumlarda kullanıl-masını önlemek için gösterge ekranını kilitlemek amacıyla kullanılabilir. Etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için basın ve 3 saniye basılı tutun. Kilitli durumdayken gösterge panelindeki ayarlarda değişiklik yapılamaz. Buz ve su dağıtımı devre dışı bırakılır. Gösterge ışığı yanıp söner ve duyulabilir bir uyarı sesi çalar.

5-Kapı Açık Alarmı

Kapılar açıldığı zaman aydınlatır. Kapı 5 dakika veya daha uzun süreyle açık kalırsa kapılar kapatılana kadar bir alarm sesi duyulacak ve gösterge ekranı aydınlatılacaktır. Herhangi bir düğmeye basılırsa alarm geçici olarak sessiz kalır. Kapının kapanmasını engelleyen bir yiyecek olmadığından emin olmak için kontrol edin.

6-Su Filtresi Değişim

Gösterge ekranı her 6 ayda bir veya filtre değişikliği gerektiğinde aydınlatılır. Filtreyi değiştirin ve ‘Su Filtresini Sıfırla’ düğmesine 3 saniye basılı tutarak gösterge ekranı üzerindeki uyarıyı devre dışı bırakın. 

7-Hava Filtre Değişimi

Gösterge ekranı her 6 ayda bir veya filtre değişikliği gerektiğinde aydınlatılır. Filtreyi değiştirin ve ‘Hava Filtresini Sıfırla’ düğmesine 3 saniye basılı tutarak gösterge ekranı üzerindeki uyarıyı devre dışı bırakın. 

8- Soğuk Su Almak

Su dağıtmak için “su” düğmesine basın. Etkinleşen özelliğin üzerinde bir gösterge ışığı yanacaktır.

9-Küp Buz Almak İçin

Buz küplerini dağıtmak için “küp” düğmesine basın. Etkinleşen özelliğin üzerinde bir gösterge ışığı yanacaktır.

10-Kırılmış Buz Alamak

Kırılmış buz dağıtmak için “buz kırma” düğmesine basın. Etkinleşen özelliğin üzerinde bir gösterge ışığı yanacaktır.

11-AlışVeriş Modu

Hızlı soğutma, buzdolabı bölmesinde yiyeceklerin daha hızlı soğutulmasını sağlar. Buzdolabına bir seferde birçok şey yüklediğiniz zaman bu özelliği kullanın. 6 saat sonra devre dışı kalır.

12-Hava Filtresi Sıfırlama

Filtreyi değiştirdikten sonra sıfırlamak için 3 saniye basılı tutun.

13- Hava Filtresi Sıfırlama

Filtreyi değiştirdikten sonra sıfırlamak için 3 saniye basılı tutun.

14- Wi-Fi Modem

WI-FI BAĞLANTI KURULUMU AYARLANMASI

Ön panle üzerindeki 14 numaralı tuşa Kablosuz bağlantıyı etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için 3 saniye basılı tutun.

 • LED ışık yandığında ürün bağlı demektir.
 • LED ışığı yanıp sönüyorsa ürün bağlanmaktadır veya ayar aşamasındadır.
 • LED ışığı yanmıyorsa Wi-Fi bağlantısı yoktur.


WI-FI BAĞLANTI KURULUMU

Bu bölümde akıllı buzdolabınızın Wi-Fi ağına ve mobil cihazınıza nasıl bağlanacağı anlatımı yapılacaktır.

 • İnternet bağlantısı için evdeki kablosuz modem hızı 2.4GHz ağ etkin olmalıdır.
 • Mobil cihazınız kablosuz ev ağına bağlı olmalıdır.
 • Uygulama telefonunuzda  “My Electrolux Kitchen” uygulaması indirilmektedir.

Android veya iOS uygulama işletim sisteminde  “My Electrolux Kitchen” uygulamasını ücretsiz olarak indirim yapınız.İndiirm yapmış olduğunuz uygulamayı başlatın. Ülkeyi ve dili seçtikten sonra e-postanızı ve parolanızı kullanıp giriş yapın. Hesabınız yoksa “My Electrolux Kitchen” bölümünde yer alan talimatları takip ederek yeni bir hesap oluşturun.

 1. Menüde  cihazlar düğmesine basın ve daha sonra ekranda Cihaz Ekle simgesine + basın.
 2. Daha sonra cihaz listesinden “Buzdolabı” öğesini seçin ve “İLERİ” düğmesine dokunun.
 3. Buzdolabınızı kurmak için uygulamanın talimatlarını takip edin. Uygulama sizden buzdolabı WiFi’sini başlatmanızı isteyecektir; bunu cihazınızın üzerinden yapacaksınız.
 4. Bir bip sesi duyana kadar buzdolabınızın üzerindeki Wi-Fi simgesine 3 saniye basılı tutun; bu Wi-Fi sistemini başlatacaktır.
 5. Yaklaşık 45 saniye sonra buzdolabı kullanıcı arayüzünde AP yazısı görünecektir ve uygulamada bir sonraki aşamaya geçmeye hazır olacaktır.
 6. Buzdolabınızı Wi-Fi ağınıza bağlamak için Uygulama talimatlarını takip etmeye devam edin. Android cihazlar için, cihazınızın Wi-Fi ağını aşağı açılır listeden seçin.                                                                                                                                                              Not: iOS cihazlar için “AYARLAR” sekmesine gidin ve cihazınızın Wi-Fi ağını seçin (AJ ile başlayan ağdır) sonra Uygulamaya dönün.
 7. Buzdolabı bağlandığı zaman Wi-Fi simgesi yanıp sönmeyi durduracak ve sabit kalacaktır ve istediğiniz sıcaklıklar tekrar ekranda görüntülenecektir. Kayıt işlemini tamamlamak ve buzdolabınıza bir isim vermek için uygulama yönergelerini takip etmeye

  devam edin.

Tebrikler! Buzdolabınız artık My Electrolux Kitchen Uygulamasına bağlı. Buzdolabınızı uygulama üzerinden kontrol etmek ve izlemek için uygulamayı açmanız ve değişikliklerinizi seçmeniz yeterlidir. Alarm ve bildirimler otomatik olarak gelecektir.


Wİ Fİ BAĞLANTISI İPTAL ETMEK İÇİN

Bağlantıyı sıfırlamak için Wi-Fi düğmesini ve Su Filtresini  düğmelerine aynı anda 10 saniye basılı tutarak Wi-Fi yapılandırmasını sıfırlayabilirsiniz. Yapılandırma sıfırlandığında buzdolabı bip sesi çıkaracak ve istediğiniz sıcaklıkların gösterildiği ekrana dönecektir.

Bakım Ürünleri & Aksesuarlar
Bakım Ürünleri & Aksesuarlar

Ürününüz için gereken aksesuar ve bakım ürünlerini online mağazamızdan kolayca sipariş verin; ürünlerimizden maksimum verim elde ederken ömürlerini de uzatın!