Kıyafetleriniz İçin En iyi Bakım

Kıyafetleriniz İçin En iyi Bakım

Farklı kumaşlardan üretilmiş giysileriniz için

özel bakım sağlayan programlar

En değerli kıyafetleriniz yıpranmadan ve solmadan her zaman giyilmeye hazır. Electrolux çamaşır ve kurutma makineleri asli görevlerini yapmanın yanı sıra kıyafetlerinizi uzun süre korumak ve her zaman ilk günkü heyecan ile giymeniz için geliştirilerek tasarlanmıştır. En sevdiğiniz kıyafetlerinizi, yalnızca elde yıkanmayı gerektirse dahi, güvenle Electrolux'e emanet edebilirsiniz.

Sizin için önemli olan kıyafetlere nasıl özenle bakım yapabilirsiniz

En zorlu yerler, iklimler ve durumlar üstesinden gelmek için bir giysi gerektirir. Sokakta giyeceklerinize uygun bakım sağlarsanız sadece iyi gözükmekle kalmazlar. Her sezonda sizi korumaya devam ederler.

Üç farklı Helly Hansen ceket modeli.

Her katmana özel bakım

Giyimde dikkat etmeniz gereken kilit nokta katmanlardır. Kayak veya yelken montu gibi dış katman sizi rüzgardan, yağmurdan veya kardan korur. Orta katman - genellikle polar veya kuş tüyü - sıcak kalmanız için ısıyı tutar. Ve bir yünlü temel katman cildinizi nemsiz tutarak kuru kalmanızı sağlar. Her katman diğeri kadar önemlidir. Maceralarınızın kötü sonla bitmesini istemiyorsanız onlara gözünüz gibi bakmayı unutmayın.

Montlar

Helly Hansen marka mont

Montunuzu nasıl korumalısınız?

Zorlu serüven hazırlıkları, kayak veya yelken gezileri için bir numaralı hazırlık montunuzu yıkamakla başlar. Su yüzeyde hava kabarcıkları oluşturmuyorsa direnci düşük sıcaklıkta yıkama ve ütü öncesi kurutmayla canlandırın. Hava geçirgenliğinin azaldığını hissederseniz gözenekleri açmak için yıkayın. Kuruduktan sonra sadece soğuk ütü kullanın. Maksimum konforda güvende kalın; montunuzu evde yıkayın.

Yeni yıkanmış Helly Hansen marka kayak ceketini tutan kadın
Pist için en iyi hazırlık

Dışarısı için hazır ama Electrolux ile evde yıkandı ve kurutuldu

UltraCare çamaşır makinesi görüntü paneli

Ekstra durulama, ekstra performans

Gözenekleri kapatabileceğinden montunuzu yıkarken yumuşatıcı kullanmayın. Aksi takdirde montunuzun performansı etkilenir; su geçirmezliği ve hava geçirgenliği azalır. Bunun yerine katkı maddesi barındırmayan sıvı deterjan kullanın. Ardından içerisinde kalan deterjanları atmak için ikinci bir durulama devrinden geçirin. Şimdi her şeyiyle yeni bir monta sahipsiniz.

 • Bir Electrolux çamaşır makinesinde düşük sıcaklık programı
  Deterjanınızı doğru seçin

  Yelken montunuzu özenli, düşük sıcaklıkta ve katı maddesi olmayan sıvı deterjanla yıkadığınızdan emin olun.

 • Kayak ceketini tutan bir kadın
  Spor kıyafetler programı

  Electrolux DelicateCare kurutma makinelerindeki Dış giyim programını kullanarak kıyafetlerinizin su geçirmez özelliklerini kullanabilirsiniz.

 • Kayak montuna yakından bakın
  Ceketinizin yüzeyini koruyun

  Yıkamadan ve kurutmadan önce tüm cepleri boşaltın, cırt cırtları ve fermuarlarını kapatın.

UltraCare™ Eco

Kıyafetlerinize en iyi şekilde bakım gösterin, çünkü iyi görünmek iyi hissettirir

UltraCare Eco çamaşır makinesi

30 derecede mükemmel sonuçlar

Giysileri 30 derecede yıkamak sadece çevre için değil, giysileriniz için de iyi bir şeydir. UltraCare™ Eco sayesinde normalde 40 derecede yıkamak zorunda olduğunuz çoğu çamaşırı 30 derecede yıkayabilirsiniz. Uygulanan düşük sıcaklık sayesinde giysileriniz hem temizlenir hem de korunur. Bu sayede giysileriniz daha uzun süre güzel ve yeni görünür.

Şişme montlar

Şişme montunuzu nasıl korumalısınız?

Ne kadar iyi bakım, o kadar fazla rahatlık. UltraCare™ Eco çamaşır makinemizin ılık suyla gerçekleştirdiği hassas yıkama işlemi kuş tüyü montlarınızın daha uzun süre yeni gibi kalmasını sağlar. DelicateCare kurutucularımızın içerisinde bulunan kurutma topları tüylerin montunuzun kenarında köşesinde birikmesine son verir. Böylece montunuz hep hoş ve güzel kalır.

Yeni yıkanmış ceketine hayranlıkla bakan bir kadın

Kaz tüyünü asla elde yıkamayın

Her zaman makinede yıkama yapmanızı tavsiye ederiz. Koruyucu özelliklerini sürdürmek için tüylerden deterjan kalıntılarını çıkarmak ekstra bir kurulama döngüsü ile artık çok kolay. Şeklini korumak için yıkandıktan sonra derhal tamburdan çıkarın. Monttaki suyu sıkmak için bükmeyin veya çekmeyin; düz yatırın ve suyu dışarı doğru itin.

 • Bir Electrolux çamaşır makinesinde düşük sıcaklık programı
  Düşük sıcaklık kullanımı

  Bulaşıklarınızı düşük sıcaklıkta, narin bir programda yıkadığınızdan ve tüm deterjan izlerini gidermek için makinede ekstra durulama döngüsü ayarladığınızdan emin olun.

 • Electrolux kurutma makinesindeki kurutma toplarına yakından bakın
  Doğru döngüyü seçin

  En iyi kurutma deneyimi için orta sıcaklıkta uzun döngü seçin ve hafif, yumuşak ve güzel kokulu çıkması için kurutma topları kullanın. %100 kuruyana kadar çıkarmayın.

 • Helly Hansen marka ceket
  Ceketinizin yüzeyini koruyun

  Ceketinizi ceplerini boşaltarak, cırt cırtlarını kapatarak ve yüzey zararını azaltmak için fermuarını çekerek diğer kıyafetlerden ayrı yıkayın.

Polar montlar

Polarınızı nasıl korumalısınız

Polarınızı evde yıkayarak mümkün olan en iyi bakımı aldığından emin olun. En iyi sonucu hafif deterjanla yumuşatıcı kullanmadan gerçekleştirilen orta sıcaklıktaki yıkamada alırsınız. Polar çok miktarda su emebildiğinden içerisinde deterjan kalmaması için ekstra durulama seçeneğini seçmeyi unutmayın. Yıkamadan sonra kurutmak hoş ve yumuşak kalması için en sağlıklı yoldur.

 • Bir Electrolux çamaşır makinesinde düşük sıcaklık programı
  Sentetiklerle birlikte yıkayın

  Tüylenen pamuklu giysileriniz ile birlikte polarınızı yıkamayın. Bunun yerine polyester ve naylon gibi malzemelerle yapılan sentetik kıyafetlerle yıkayın.

 • Polar bir ceket tutan kadın
  Ütülemeyin, buhar kullanın

  Ceketinizi spor veya sentetik döngü ile kurutucuda kurutun. Ama ütülemeyin. Bunun yerine, kırışıklıkları gideren ve ceketinizi yenileyen buhar döngüsünü kullanın.

 • Polar monta yakından bakın
  Ceketinizin yüzeyini koruyun

  Yıkamadan ve kurutmadan önce polarınızın yüzeyini korumak için tüp cepleri boşaltın, cırt cırtları ve fermuarları kapatın.

Bir klasik nasıl korunmalı

Nesillerdir çok farklı trendler görüyoruz ancak beyaz gömlek hala modanın vazgeçilmez bir parçası. Tiril tiril, beyaz ve harika görünen gömleklere kavuşmak artık çok kolay.

Salonda yıkama etiketi ile asılı olan beyaz bir gömlek

Gardırobunuzun mihenk taşı

Gardırobunuz dış görünüşünüze imza atabileceğiniz bir yerdir. Klasik bir gardırobu yeni moda kıyafetlerle donatarak zamanın akışını yakalayabilirsiniz. Kıyafetleri yerleştirmek çok kolay. Gösterişli veya günlük, her türlü durumda yaratıcı olabilirsiniz. Klasik gömlek zahmetsiz ve şıktır, siyah bir kotla harika gider.

Yeni yıkanmış, tiril tiril beyaz gömleği tutan bir kadın
Hazır gardırop

En iyi yıkama performansı ile beyaz gömlekleriniz artık ilk günkü gibi kalacak

 • Düğmeleri açık mavi gömlek
  Etiketi kontrol edin

  Yıkamadan önce kollardakiler ve yakalardakiler dahil gömleğin tüm düğmelerini açın. En iyi sıcaklık ve temel bakım talimatları için etikette yer alan tavsiyeleri kontrol edin.

 • Tiril tiril beyaz bir gömlek
  Deterjanınızı doğru seçin

  Gömleğinizin hep yeni görünmesi için kıyafetlerinizi göz kamaştıran beyazlığa ulaştıran beyazlatıcılı toz deterjan kullanın.

 • Kıyafetleriniz ve tambur tepesi arasındaki boşluğu gösteren bir şema
  Yeterli alan bırakın

  Kıyafetlerinizi aşırı yüklemeden kaynaklanan deterjan kalıntısından korumak için kıyafetleriniz ve tambur tavanı arasında bir el genişliğinde boşluk bırakın.

Tiril tiril beyaz bir gömlek
SteamCare

Yumuşak, temiz kumaşlara merhaba diyin. Buharlı yıkamanın ardından kıyafetleriniz anında yenilenir

SteamCare çamaşır makinesi

Gömleklerinize spa keyfi yaşatın

En sevdiğiniz gömleklerinizi her yere götürmek istersiniz. Gündelik hayatın yoğunluğu gömleklerinizde sevdiğiniz o tazelik hissini mahveder. Sadece 30 dakikada bu hissi tekrar yaşamak ister misiniz? SteamCare çamaşır makinemiz ile her şey mümkün. İpliği rahatlatarak kokulardan arındırır ve gömleklerinize paha biçilmez bir yumuşaklık ve temizlik kazandırır.

SteamCare'in üstün performansını göstermek için yarısı kırışık yarısı düz gömlek giyen bir adam

Buharın gücü

Duş alırken gömleğinizi banyonuza asın ve buharın giysilerinizi nasıl canlandırdığını görün. Ekstra nem gömleğinizin kırışıklıklarını gidermeye yardımcı olur ve taze kalmasını sağlar. Ya da daha hızlı ve kolay kırışıklık giderme için SteamCare özellikli çamaşır makinelerimizi deneyin. İçerisinde bulunan buhar devri sayesinde "yeni gibi" görünümünü ve hissini geri kazandırmak için yıkamanıza bile gerek yoktur.

Buharlı ütü ile ütülenen bir gömlek

Ütünün
pürüzsüz ve güvenli yolu

Buharlı bir program sizi ütü derdinden kurtarsa da ütülemeye ihtiyaç duyduğunuzda doğrudan buhar kullanın. Mükemmel pürüzsüzlükte beyaz gömlekler için Steam Station'ımız kumaşı rahatlatmak için kısa zamanda çok miktarda buhar üretir. Böylece gömleğinizin yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı süre en aza indirgenir. Böylelikle sadece giysilerinizin kırışıklıklarını gidermez, onları koruyarak uzun ömürlü olmalarını da sağlar.

Yünlüleriniz nasıl korunmalı

Uzun yıllar dayanıklı olması için tasarlanan yünlülere iyi baktığınız sürece harika bir yatırımdır. İster lüks bir ceket isterse günlük süveter olsun, bu tavsiye size her zaman yardımcı olacaktır.

Yünlü kıyafetlerinizin yıkanması

Askıda beyaz bir yünlü kazak

Yünlüler neden korunmalı?

Yün mükemmel bir kumaştır. Biyolojik olarak çözünebilir, ateşe ve hatta UV ışınlarına dayanıklıdır. Diğer ipliklere göre daha havadardır ve vücut sıcaklığınızdaki değişimlere karşılık veren bir yapıya sahiptir. Bu sayede sizi soğukken sıcak, sıcakken serin tutar. Bu denli değerli bir kumaş doğal olarak özelliklerini korumak için özenli bir bakıma ihtiyaç duyar.

Woolmark Green logosu
Woolmark onaylı

'Sadece elde yıkanabilir' ibareli yünlü kıyafetleriniz bile Blue ve Green Woolmark sembollerine sahip makinelerimizde emin ellerde

 • UltraCare Eco gösterge paneli soğuk yıkama döngüsünü gösteriyor
  Soğuk yıkama

  Çamaşır makinenizde yünlü yıkama seçeneği yoksa, 'sadece elde yıkanan' yünlü kıyafetleriniz için soğuk yıkamayı kullanmanızı öneriyoruz. Yünlülerinizi her zaman ters çevirip yıkayın.

 • Beyaz yünlü kazak
  Deterjanınızı doğru seçin

  Ağır hizmet tipi deterjanlar, enzim içeren 'Biyo' deterjanlar veya beyazlatıcı içeren deterjanlar kullanmaktan kaçının. Özel yün deterjanı kullanılmalıdır.

 • Yünlü çamaşırlar
  Doğru saklayın

  Genişlemelerini engellemek için süveterlerinizi katlı bir şekilde saklayın. Asmanız gerekiyorsa, örgülü kıyafetlere maksimum destek sağlaması için tasarlanan askılar kullanın.

Electrolux well cared for etiketli beyaz bir yün kazak

Yünlü yıkama

Size yünlüleri makinede yıkamamanız gerektiği söylenmiş olabilir. Ama artık zaman değişti. UltraCare™ Eco çamaşır makinemiz sadece temizlemekle kalmaz, her bir ipliğine ayrı özen gösterir. Deterjanı ve ardından yumuşatıcıyı her karışım tambura girmeden önce karıştırır. Böylece yünlüleriniz rakipsiz bir yumuşaklık kazanarak üstün bir temizliğe ulaşır.

DelicateCare

Seviyorsanız, her kumaşa uygun programa sahip bir makinede kurutun

Yünlülerinizi kurutun

Yünlülerinizi artık muhteşem halini koruyarak kurutabilirsiniz. DelicateCare kurutucular yünlüler için eşsiz kurutma döngüsü sunuyor. Özel tambur hızı yünlülerinizi tambur kenarına dayayarak düz kalmasını sağlıyor. Sonucunda sererek kurutmaya eşdeğer bir mükemmellik ortaya çıkıyor. Böylece "Aman çekti", "Katlandı mı acaba" ve "Birbirine dolanmasa bari" diye tasalanmanıza gerek kalmaz.

Mavi bir yünlü kazak

'Sadece elde yıkama'ya son

Söz konusu en sevdiğiniz yünlüleriniz olduğunda makinenizin en iyi bakımı sağlayacağından emin olmanız gerekir. Kurutmalı çamaşır makinelerimiz Woolmark etiketini taşıyan ilk makinelerdir. Woolmark yünlü bakımı alanında önde gelen bir isimdir. Kısacası, 'sadece elde yıkayın' etiketi olan en hassas yünlülerinizi bile tek bir makinede yıkayabilirsiniz.

Renklerinizi parlak ve güçlü nasıl tutarsınız

Siyah veya beyaz renkli kıyafetlere göre renkli kıyafetler daha hızlı solar. Fakat renkli kıyafetleriniz özenle ve nazikçe yıkandıkça renkleri hep ilk günkü gibi canlı kalır.

Hayatınıza renk katın

Renkler pozitiftir ve neşe verir. Gardırobunuza ve hayatınıza eğlence katın. Böylece hayatın tadına varabilirsiniz. Bazen renkli kıyafetler en hassas olanlardır ve kolay bir şekilde solabilirler. Yumuşak bir dokunuşla renkli kıyafetlerinizin ihtiyaçlarını anladığınızda ve onlara sevgiyle yaklaştığınızda çok daha uzun süre hayatınıza neşe katmaya devam edebilir.

Deterjan seçerken sadece temizlik için değil kumaşlarınıza bakım yapan deterjanı seçmelisiniz. Sıvı ve jel deterjanlar renkli kıyafetler için en iyisidir.

 • 1
  Çamaşırlarınızı ayırın

  Çamaşırlarınızı renklerine göre ayırın - mor, kırmızı ve turuncu gibi parlak renkli kıyafetler bir arada yıkanırken parlak maviler ve yeşiller de bir arada yıkanır. Renk çarkında tek başına duran bir kıyafeti elinizle yıkayın.

 • 2
  Lekelerin icabına bakın

  Bazı lekeleri çıkarmak için ekstra bakım yapmak ve özen göstermek gerekir: çamaşırları önceden kontrol edin ve ufak bir miktar sıvı deterjanı kirli alana dökerek suda dikkatlice çalkalayın. Hiçbir sıcak programı kullanmayın çünkü lekelerin veya akan boyaların kalıcı olarak çıkmamasına neden olabilir.

 • 3
  İçinizde şüphe varsa, ters çevirin

  Kumaşlarınızın aşınmaması için kıyafetlerinizi ters çevirin ve kıyafetleriniz ve tamburun üst kısmı arasında eliniz kadar bir açıklık bıraktığınızdan emin olun. Düşük sıcaklıkta, orta ya da nazik yıkama döngüsü (maksimum 30) seçin.

UltraMix

Daha iyi bakım için deterjan ve yumuşatıcılar suya önceden karıştırılır.

UltraM

Tarzınızı yansıtın

UltraMix sistemimiz eşsiz ön karıştırma özelliği sayesinde renkli kıyafetlerinizi düşük sıcaklıklarda yıkamanızı sağlar. Deterjan ve yumuşatıcı kıyafetlerinize temas etmeden önce suya karıştırılır böylece düşük sıcaklıklarda bile daha üstün ve özenli bir temizlik sağlar. Ultramix teknolojimiz tüm UltraCare makinelerimizde mevcuttur.

Kurutma da bakımdır

Islanan renkliler bir arada olduğunda akma eğiliminde olur bu yüzden program bittikten hemen sonra çamaşır makinesinden çıkarın. Kurutma için, renk yerine kumaşa göre ayırmak en iyisidir. Çünkü farklı kumaşların farklı kuruma süreleri vardır böylece kumaşları aşındıran ve soluk gösteren gereksiz mekanik eylemlerden kaçınabilirsiniz.

Aşınan kumaşları nasıl eski haline getirirsiniz

Bir çift kot sadece gardırobunuzun ihtiyacı değil bir yatırımdır. Yeteri kadar sevgi ve özen gösterirseniz, kotlarınız yıllar geçse de sağlam kalacaktır.

En sevdiğiniz kotunuza özen gösterin

Kot dayanıklı bir kıyafet türüdür, ama en sevdiğiniz kotlarınızı özellikle renkli ve baskılı veya çivit mavisi olanları uzun süre giymek istiyorsanız, çok daha özenli davranmanız gereklidir. Uzun ömrün anahtarı düşük sıcaklıktan ve seyrek yıkamadan geçiyor.

OptiSense programı otomatik olarak yüklenecek programı ayarlar ve kotlarınızın aşırı yıkanmadığından emin olur.

 • 1
  Renklerin akmasını engelleyin

  Kotlarınızı beyaz veya diğer renkli kıyafetlerinizden ayırın çünkü bu kıyafetlerin renkleri akabilir. Mümkünse kurutucunuzda kot programını kullanın: renkleri koruması ve yumuşak kurutma sağlaması için tasarlandı.

 • 2
  Yeni kotlar - bakım etiketini kontrol edin

  Bazı üreticiler önce elde yıkanmasını öneriyor: kotlarınızı tersine çevirin, suya küçük bir miktar sıvı deterjan dökün, 45 dakika boyunca bekletin ve ara ara nazikçe çevirin. Soğuk suyla tamamen durulayın ve kuruması için asın

 • 3
  Kot için deterjan

  Kotlarınız için doğru deterjanı kullanın. Özellikle renkli kumaşlar için üretilen birçok deterjan bulabilirsiniz. Sıvı deterjanlar veya çamaşır kapsülleri kotlar için en uygun olanlardır çünkü renkli kıyafetler için daha hassastır.

UltraMix

Daha iyi bakım için deterjan ve yumuşatıcılar suya önceden karıştırılır

Kotlarınızı temizleyin ve canlılık kazandırın

UltraMix sistemimiz kotlarınızı yıkarken canlılık kazandırır. Deterjan ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine özel sistemimiz su kıyafetlerle temas etmeden önce karışım yaparak daha yumuşak ve daha temiz sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Kotlarınız için makinede kurutma

Makinede kurutulduğunda kotlar daima daha yumuşak hale gelir. Bazı insanlar kotların kurutma makinesine atılmaması gerektiğini söylüyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, modern kurutma makineleri kotların daha yumuşak olmasını ve şeklini korumasını sağlar. Bakım etiketini takip etmeyi ve istenmeyen kırışıklığı engellemek için nemli olanları çıkarmayı unutmayın.

Spor kıyafetleriniz yeni gibi kalsın

İç güzelliğimizi yansıtan Spor Kıyafetler kendimizi daha güçlü, daha özgüvenli ve daha iyi hissetmemizi sağlar. Bu nedenle vücudumuza gösterdiğimiz özeni Spor Kıyafetlerimize de göstermeliyiz.

Spor kıyafetlerinize özen gösterin

Soğuk döngü kıyafetlerin ömrünü uzatır bu yüzden kıyafetleriniz çok kirli olsa bile yüksek sıcaklıklardan kaçının. Spor programını kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü bu program spor kıyafetler için özel tasarlanmıştır ve daha verimli yıkayacaktır. Zorlu lekeleri çıkarmak ve kokuyu gidermek için özel olarak tasarlanan doğru deterjanı seçtiğinizden emin olun.

Özellikle Gore-Tex gibi membran içeren kumaşlarla birlikte yumuşatıcı kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Yumuşatıcılar kumaşın nefes almasını engelleyebilir.

 • 1
  Üzerinizden atın

  Pamuklu T-shirtler daha fazla nemi hapseder bundan dolayı biraz daha sevgi ve bakımı hak ediyorlar. Ters çevirin ve kol altı kısımlarına sıvı deterjan dökün. 30 dakika boyunca suya batırın ve ardından etiketteki en yüksek sıcaklıkta yıkayın.

 • 2
  Spor ve Sentetik program

  Çamaşır ve kurutma makinenizde Spor programı yoksa, Sentetik döngüsü de aynı işlevi görecektir. Kumaşlar çok kirliyse ekstra durulama eklediğinizden emin olun. Kurutma sırasında, nemi farklı emdikleri için pamuklu ve sentetik kumaşlarınızı ayırmayı unutmayın.

 • 3
  Taze tutun

  Spor çantanızı çalışma aralarında taze tutun. Çantanızda birkaç kuru havlu daha götürürseniz çalışma aralarında kokudan uzak tutar ve tazelik hissi yaşayabilirsiniz. Kullandığınız kıyafetleri asla çantada bırakmayın. Daha sonra yıkamayı düşünseniz bile en kısa sürede çıkarın.

Daha iyi bakım için deterjan ve yumuşatıcılar suya önceden karıştırılır

Ultramix

Giysilerinizi temizleyin ve canlılık kazandırın

UltraMix sistemimiz spor kıyafetlerinizi yıkarken canlılık kazandırır. Deterjan ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine özel sistemimiz su kıyafetlerle temas etmeden önce karışım yaparak daha yumuşak ve daha temiz sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Kurutma sanatı

En iyi sonuçları almak için daha verimli kurutma yapan Spor programını seçin. Programın sonunda daha uzun soğutma aşaması ile bu program spor kıyafetlerinizi anında giyilmeye hazır hale getirir. Pamuklu ve sentetik kıyafetler farklı sürelerde kurur çünkü nemi farklı şekilde emerler, bundan dolayı yıkamadan önce ayırmanızı tavsiye ederiz.