Keşfet

Buharlı fırınlar

Mutfağınızdaki buharlı pişirme

Birinci sınıf buharlı fırınlarla zahmetsizce çok daha lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Buharlı fırınlarımız standart pişirme işlemine buhar fonksiyonu ekler. Buhar, tat ve dokuyu farklı bir boyuta taşımak için geleneksel ısıyla birlikte çalışır. Böylelikle en sevdiğiniz yemekleri pişirirken çekinmeden buharlı programları kullanabilirsiniz. Buhar ile çok daha güzel kızaran et yemekleriniz daha lezzetli ve mayalı hamur işleriniz daha da kabarık olacak. Buharla her seferinde muhteşem yemekler hazırlamak artık çok daha kolay.

Kusursuz bir ekmek için buhar ilavesi ile pişirin

Evde buharla pişirmenin üstüne yok. Daha iyi kabarma, daha iyi kızarma ve daha yumuşak iç doku sağlar. PlusSteam fırınımız tek bir düğmeyle tam olarak ihtiyaç duyulan miktarda buharı pişirdiğiniz yemeğe ekler. Böylece üç kolay adımda, üstün dokunun ve lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.

Üç adımda PlusSteam ile daha iyi pişirme yöntemleri

 • Fırın boşluğuna su döken birisi
  Adım 1

  Fırın boşluğuna 100 ml su dökmeye başlayın.

 • Çok Fonksiyonlu Fırın PlusSteam'in PlusSteam düğmesi
  Adım 2

  PlusSteam programını seçiniz ve PlusSteam düğmesine basınız.

 • Electrolux fırınında ekmek pişirme
  Adım 3

  5 dakika ön ısıtmanın ardından lezzetli yiyeceklerin tadını çıkarın.

Buharla pişmiş leziz bir cheesecake

Nefis tatlılar

Cheesecake ve hatta limonlu meringue tartını buharda pişirerek nasıl lezzetli hale getirebileceğinizi keşfedin. Karışım ıslak kalırken, üst kısmı yumuşak ve hamur çıtır çıtır oluyor. Cheesecake'niz profesyonel bir aşçının elinden çıkmış gibi görünecek. Meringue tartınız ise hafif ve lezzetli olacak. Yaptığınız tatlılarla gurur duyacaksınız.

Her şey lezzette gizlidir

CombiSteam Deluxe her tip yemek için farklı bir buhar ayarına sahiptir. Tam buhar fonksiyonu ile balık gibi yiyecekleri buharlayarak dokularını ve vitamin değerlerini tamamen koruyarak lezzetli şekilde buğulayabilir, yarı buhar ve ısıtma ile buzdolabında sakladığınız gıdaları tatlarını koruyarak ısıtabilir ve az buharlı yüksek ısı seçeneği ile dışı mükemmel şekilde kızarmış ve içi yumuşacık hamur işlerinin keyfini sürebilirsiniz.

En gelişmiş buharlı fırınımız ile tanışın

CombiSteam Pro

Sous vide özelliğine ilaveten, CombiSteam Pro da CombiSteam Deluxe'ün tüm ayrıcalıklı özelliklerine sahiptir.

Electrolux CombiSteam Pro buharlı fırın

Neden Sous Vide pişirme yöntemi?

Sous Vide yöntemli pişirmede muhteşem yemekler hazırlamak için vakumlu poşetler kullanılır. CombiSteam Pro sayesinde profesyonel şeflerin sırrı olan pişirme yöntemini siz de evinizde kullanabilirsiniz. Vakum poşetine etleri yerleştirin, baharat ve sebzelerle tatlandırın ve ardından vakumlayın. CombiSteam Pro fırında buhar seviyesi mükemmel hassasiyatle ayarlanan Sous Vide programında benzersiz lezzet ile pişirin.

Yemek sıcaklığı sensör ekranı ve Electrolux buharlı fırın

Her seferinde harika sonuçlar

Her yemekte yeni bir lezzet keşfedin. Yiyecek sıcaklık sensörü, CombiSteam Pro ve Deluxe fırınlarımızda mevcuttur ve yemeklerinize ne kadar buhar eklenmesi gerektiğini kontrol eder. Böylece her zaman rahat edebilir ve lezzetli sonuçları sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.

Buharlı fırının diğer avantajları

Bir Electrolux fırının temiz iç kısmı

Pişirmesi ve temizlemesi kolay

Artık ovalamakla zaman kaybetmeyin, yemeklerinizin tadını çıkarın. Fırınlarımızın temizlik programları sayesinde yorulmanıza gerek yok. Buharlı temizlik zorlu yemek kalıntılarını gidermeye yardımcı olur. Ayrıca, pirolitik temizleme herhangi bir yiyecek artığını yakarak zahmetsizce silebileceğiniz ince bir küle dönüştürür. Fırınınızı temizlemek artık yemek pişirmek kadar kolay.

Bir fırından bekleyebileceğiniz her şey

Buharlı fırınlarımızda yoğun ve lezzetli yemekler hazırlamak için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Yavaş pişirme fonksiyonu ile kemiğinden kolayca ayrılan yumuşacık etlerin tadını çıkarın. Ankastre ızgara sayesinde barbekünün özgün dumanlı lezzetini yakalayın. XL fanımız sayesinde kullandığınız raf ne olursa olsun mükemmel pişirme sonuçları elde edeceğinizi garanti ediyoruz.