Elektrikli ürünlerin dönüşümü

Kullanılmış elektrikli ürünlerin dönüşümü

Bu bir bilgilendirme metnidir!

Kullandığınız elektrikli cihazların geri dönüşümü artık çok kolay!

Elektrikli cihazlarınızı yerel geri dönüşüm merkezinde ücretsiz geri dönüştürebilirsiniz. En yakın merkezi bulmak için, Recycle More web sitesini ziyaret edin ve posta kodunuzu girin.

Neden geri dönüşüm?

BK'deki istenmeyen elektrikli ekipmanlar gün giderek artan çöp türlerinden biridir. Birçok elektrikli eşya tamir edilebilir veya geri dönüştürülebilir, böylece doğal kaynaklarımızı kurtarmaya yardımcı olabilir. Geri dönüştürmezseniz, elektrikli ekipman tehlikeli maddelerin sızabileceği veya toprak ve su kirlenmesine, doğal yaşama ve insan hayatına tehlikeli olmasına neden olabilecek bir yere atılacak.

Elektrikli ekipman için yerel yetkililerinize geri dönüşüm tesisleri sağlamaktan mutluluk duyarız.

Eskiyen elektrikli ekipmanınızın geri dönüştürülebileceğini önceden belirtmek için üzerinde çarpı işareti bulunan tekerlekli çöp kutusu sembolü ile işaretlenmiştir. Çöpünüze hiçbir elektrikli ekipmanı (üzerinde çarpı işareti bulunan tekerlekli çöp kutusu sembolü olan) atmayın.

WEEE Nedir?

Atık Elektrikli ve Elektronik Cihazlar (WEEE) Direktifi ülkelerin ayrı toplama işlemini maksimuma çıkarmalarını ve bu parçaları çevre dostu işlemlerden geçirmesini gerektirmektedir.

Nasıl yardımcı oluyoruz?

BK'de distribütörler, satıcılar ile birlikte bir sistem geliştirerek yeni elektrikli ekipman alan tüm müşterilere eski ekipmanlarını ücretsiz geri dönüşüme götürme imkanı sağlıyor. Sorumlu bir satıcı olarak, ulusal Distribütör Geri Alma Şeması (DTS) ulusal ağını finansal olarak desteklemek için gerekliliklerimizi de yerine getirmemiz lazım.

WEEE geri dönüşümü hakkında bilgi almak ve en yakın geri dönüşüm merkezinin yerini öğrenmek için lütfen Recycle More web sitesini ziyaret edin.