Keşfet

Sağlık İçin Nefes Almak

Şehirde Spor

Şehirde Spor – Yaz Aylarında Neler Hatırlanmalı?

Sıcak günler kesinlikle fiziksel olarak aktif olmak için daha motive edici. İlginç bir şekilde spor yapma oranı ile ikamet edilen yer arasındaki ilişki açık bir şekilde görülüyor. 

Haziran Alerjisi

Haziran Alerjisi

Haziran ayı alerjisi olanlar için en zor aylardan biridir. Bu ay çimen poleni sezonunun zirvesidir. Havadaki polen yoğunluğu çok yüksek seviyelere ulaşır. Çimen poleni alerjenleri, alerjik rinit, konjonktivit ve polen astımının en sık nedenleridir.

UltraSilencer Zen

 Evde Sağlıklı Nefes Alabilmek için Evimize Nasıl Bakmalıyız?

Her gün evimizde kokuya, aydınlığa ve neme dikkat ediyoruz. Fakat çok nadiren soluduğumuz şeyin sağlığımıza olan etkisini düşünüyoruz. Bu arada, çoğumuz farkında olmasak bile, ev tozu akarlarına, küf sporlarına, polenlere, hayvan tüyleri ve kıllarına karşı alerjiğiz. Hava yoluyla yayılan alerjenlerin ortadan kaldırılması oldukça zordur fakat sayılarını azaltmak için birkaç ipucu önemlidir.

UltraSilencer Zen

Büyümekte Olan Bir Problem - Astım

Polonya'da yapılan araştırmada insanların %11'inin astım hastası olduğundan bahsetmiştik ve bu sayının gün geçtikte artıyor. Ama Neden? Bu rahatsızlığın ortaya çıkma ihtimalini minimize edecek bir yol var mı?

Alerjikler İçin Süpürge

Alerji Hastaları İçin Elektrikli Süpürge

Polonya'da Allerjik Hastalıklar Epidemiyolojisi (ECAP) araştırması, her Dördüncü Polonyalının alerjik rinitten muzdarip olduğunu ve her ikinci alerjik kişinin ev tozu akarlarına alerjisi olduğunu göstermektedir. Hane halkının havadaki alerjenlere alerjisi olduğunda normal ev aletleri yeterince etkili olmayabilir. Peki alerjik kişiler kendilerine en uygun elektrikli süpürgeyi nasıl seçebilirler? 

Çocuklar için Uygun Bir Ev

Çocuklar İçin Uygun Bir Ev Ortamı Nasıl Hazırlanır

Yeni anne ve bebeğin ev ortamında konforu nasıl sağlanır?  Bu süreçte nelere dikkat edilmeli? Ev ortamında temiz ve rahatlatıcı bir ortam nasıl oluşturulur? 

Çocuğunuz Alerjikse

Eğer Çocuğunuz Alerjikse

Çocuklarda,  özellikle polen dönemlerinde alerjik semptomlar nasıl azaltılır? Ev, toz akarları ve alerjenler olmadan çocukların oynayıp öğrenebileceği bir ortam haline gelebilir mi?  İşte temiz ve alerjensiz bir ev için bazı tüyolar.